Gym Master - en to tr translation catalogue (624 entries)

en: Add Activity
tr: Aktivite ekle

en: Success! Record Saved Successfully.
tr: Başarı! Tutanak Başarıyla kaydedildi.

en: Success! Record Deleted Successfully
tr: Başarı! Kayıt Silinmiş Başarıyla

en: Edit Activity
tr: Aktivite Düzenle

en: Success! Record Updated Successfully.
tr: Başarı! Tutanak Başarıyla güncellendi.

en: Success! Record Saved Successfully.Please login again to see changes.
tr: Başarı! Tutanak Kayıtlı Successfully.Please giriş tekrar değişiklikleri görmek için.

en: Add Class Schedule
tr: Sınıf Programı ekle

en: Success! Record Saved Successfully
tr: Başarı! Kayıt Başarıyla Kaydedildi

en: Error! There was an error while updating,Please try again later.
tr: Hata! Güncelleme sırasında bir hata oluştu, daha sonra tekrar deneyin.

en: Edit Class Schedule
tr: Düzenleme Sınıf Programı

en: Success! Record Updated Successfully
tr: Başarı! Kayıt Başarıyla Güncellendi

en: Success! Staff Member Deleted Successfully.
tr: Başarı! Personel Üyesi Başarıyla Silindi.

en: Weight Report
tr: Ağırlık Raporu

en: Day
tr: Gün

en: Thigh Report
tr: Uyluk Raporu

en: Height Report
tr: Yükseklik Raporu

en: Chest Report
tr: göğüs Raporu

en: Waist Report
tr: bel Raporu

en: Arms Report
tr: silah Raporu

en: Fat Report
tr: yağ Raporu

en: Not Paid
tr: Ödenmeyen

en: Partially Paid
tr: kısmen Ücretli

en: Membership Reminder Alert!
tr: Üyelik Hatırlatma Uyarısı!

en: January
tr: Ocak

en: February
tr: Şubat

en: March
tr: Mart

en: April
tr: Nisan

en: May
tr: Mayıs

en: June
tr: Haziran

en: July
tr: Temmuz

en: August
tr: Ağustos

en: September
tr: Eylül

en: October
tr: Ekim

en: November
tr: Kasım

en: December
tr: Aralık

en: You are not authorized to access that location.
tr: Bu lokasyona erişme yetkiniz yok.

en: Class
tr: Sınıf

en: Present
tr: Tanıt

en: Absent
tr: Kimse yok

en: Staff Member
tr: Personel

en: Success! Settings Saved Successfully.
tr: Başarı! Ayarlar Başarıyla Kaydedildi.

en: Success! Settings Saved successfully.
tr: Başarı! Ayarlar başarıyla kaydedildi.

en: Add Accountant
tr: Muhasebeci ekle

en: Success! Record Successfully Saved.
tr: Başarı! Tutanak Başarıyla kaydedildi.

en: Edit Accountant
tr: Düzenleme Muhasebeci

en: Success! Accountant Deleted Successfully.
tr: Başarı! Muhasebeci Başarıyla Silindi.

en: Add/Remove Category
tr: Kategori Ekle / Kaldır

en: enter category name
tr: kategori adını girin

en: Add Category
tr: Kategori Ekle

en: Category
tr: Kategori

en: Action
tr: Eylem

en: Delete
tr: sil

en: Close
tr: Kapat

en: Add/Remove Instalment Plan
tr: Taksit Planı / Kaldır ekle

en: Enter Duration Number
tr: Süre Numarasını giriniz

en: Select Duration
tr: Süre Seçimi

en: Days
tr: Gün

en: Week
tr: Hafta

en: Month
tr: Ay

en: Year
tr: Yıl

en: Add/Remove Role
tr: Rol Ekle / Kaldır

en: Enter Role
tr: Rol girin

en: Add Role
tr: 4407 Rol Ekle

en: No roles added
tr: Hiçbir roller eklendi

en: Add/Remove Specialization
tr: Uzmanlık / Kaldır ekle

en: Enter Specialization
tr: Uzmanlık girin

en: Add/Remove Interest
tr: Faiz / Kaldır ekle

en: Enter Interest
tr: Faiz girin

en: Add Interest
tr: Faiz ekle

en: Interest
tr: Faiz

en: No record added yet
tr: Henüz kayıt yok eklendi

en: Add/Remove Source
tr: Kaynak / Kaldır ekle

en: Enter Source
tr: Kaynak girin

en: Add Source
tr: Kaynak ekle

en: Source List
tr: kaynak listesi

en: Add/Remove Levels
tr: Düzeyleri / Kaldır ekle

en: Enter Level
tr: Seviye girin

en: Add Level
tr: Seviye ekle

en: Levels
tr: Seviyeler

en: Activity
tr: Etkinlik

en: Sets
tr: setleri

en: Reps
tr: fitilli kumaş

en: KG
tr: KİLOGRAM

en: Rest Time
tr: Rest time - Dinlenme süresi

en: Kg
tr: Kilogram

en: Min
tr: En az

en: Your Workout
tr: sizin Egzersiz

en: No Workout assigned for today.You can add data from below.
tr: today.You için atanmış bir Egzersiz alttan veri ekleyebilirsiniz.

en: Level
tr: Seviye

en: Select Level
tr: seç Seviye

en: Category List
tr: Kategori listesi

en: Edit/Delete Measurement
tr: Düzenle / Sil Ölçüm

en: Image
tr: Resim

en: Measurement
tr: Ölçü:

en: Result
tr: Sonuç

en: Record Date
tr: Kayıt Tarihi

en: No Data Found.
tr: Veri bulunamadı.

en: Add/Remove Event Place
tr: Olay Yeri / Kaldır ekle

en: Enter Place Name
tr: Yeri Adını Girin

en: Add Place
tr: Yer ekle

en: Place Name
tr: Yer adı

en: Group Members
tr: Grup üyeleri

en: No Members Assigned Yet.
tr: Hiçbir üye Henüz Atanan.

en: Add Payment
tr: Ödeme ekle

en: Paid Amount
tr: Ödenen miktar

en: Payment By
tr: By ödeme

en: Paypal
tr: PayPal

en: Cash
tr: Nakit

en: Cheque
tr: Kontrol

en: Bank Transfer
tr: Banka Transferi

en: Invoice
tr: Fatura

en: Issue Date
tr: Veriliş tarihi

en: Status
tr: Durum

en: Payment To
tr: Için ödeme

en: Bill To
tr: Faturalandırılacak Taraf

en: Membership Type
tr: üyelik tipi

en: Sign Up Fee
tr: Ücret Sign Up

en: Membership Fee
tr: Üyelik ücreti

en: Total
tr: Toplam

en: Subtotal :
tr: Ara toplam

en: Payment Made :
tr: Ödeme yapıldı :

en: Due Amount  :
tr: Ödenecek meblağ :

en: Payment History
tr: ödeme geçmişi

en: Date
tr: tarih

en: Amount
tr: Miktar

en: Method
tr: Yöntem

en: Invoice Entries
tr: fatura Girişler

en: Entry
tr: giriş

en: Price
tr: Yaş

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Grand Total :
tr: GENEL TOPLAM

en: Print
tr: Yazdır

en: Notice Detail
tr: Uyarı Detay

en: Notice Title
tr: İlan Başlığı

en: Notice Comment
tr: Uyarı Yorum

en: Notice For
tr: için Uyarı

en: Start Date
tr: Başlangıç ​​tarihi

en: End Date
tr: Bitiş tarihi

en: Assign Workout
tr: Egzersiz atama

en: success! Record Saved Successfully.
tr: başarı! Tutanak Başarıyla kaydedildi.

en: Error! Workout days data couldn't saved.Please try again.
tr: Hata! Egzersiz günleri verileri tekrar deneyin saved.Please olamazdı.

en: Error! Record couldn't saved.Please try again.
tr: Hata! Tutanak tekrar deneyin saved.Please olamazdı.

en: View Workout
tr: Görünüm Egzersiz

en: Error! Workout days daya couldn't saved.Please try again.
tr: Hata! Egzersiz günleri daya tekrar deneyin saved.Please olamazdı.

en: Success! Record Deleted Successfully.
tr: Başarı! Tutanak Başarıyla Silindi.

en: Success! Attendance Saved Successfully.
tr: Başarı! Seyirci Başarıyla kaydedildi.

en: Error! Please Select Member/Staff-Member.
tr: Hata! Üye / Personel-üye Seçiniz.

en: Add Workout
tr: Egzersiz ekle

en: Add Measurement
tr: Ölçüm ekle

en: Edit Measurement
tr: Düzenleme Ölçümü

en: Test Email
tr: Test E-posta

en: Add Group
tr: Kulüp Ekle

en: Success! Group Added Successfully.
tr: Başarı! Grup başarıyla eklendi.

en: Edit Group
tr: Grubu Düzenle

en: Add Member
tr: Üye ekle

en: Edit Member
tr: Üyeyi Düzenle

en: Success! Member activated successfully.
tr: Başarı! Üye başarıyla çalıştırıldı.

en: Success! Message Sent Successfully.
tr: Başarı! Mesaj başarıyla gönderilmiştir.

en: Error! Message Couldn't be Sent, Please Try Again.
tr: Hata! Mesaj gönderilen edilemedi, Lütfen Tekrar Deneyin.

en: Success! Message Deleted Successfully.
tr: Başarı! Mesaj başarıyla silindi.

en: Success! Api Key Saved successfully.
tr: Başarı! Api Anahtarı başarıyla kaydedildi.

en: Success! Api Key Updated successfully.
tr: Başarı! Api Anahtarı başarıyla güncellendi.

en: Success! Mail Synchronize Successfully Done.
tr: Başarı! Posta Senkronize Başarıyla Yapıldı.

en: Campaign Tests Not Sent!
tr: Kampanya Testleri gönderilmiyor!

en: Campaign Tests Sent!
tr: Kampanya Testleri Gönderildi!

en: Error! Record Not Saved.Please Try Again.
tr: Hata! Tutanak Tekrar Dene Saved.Please değil.

en: Success! Record Successfully Updated.
tr: Başarı! Tutanak Başarıyla güncellendi.

en: Error! Record Not Updated.Please Try Again.
tr: Hata! Tutanak Tekrar Dene Updated.Please değil.

en: Success! Record Deleted Successfully Updated.
tr: Başarı! Kayıt Silinmiş Başarıyla güncellendi.

en: Add Nutrition Schedule
tr: Beslenme Programı ekle

en: Success
tr: Başarılı

en: Error! Nutrition data couldn't saved.Please try again.
tr: Hata! Beslenme verileri tekrar deneyin saved.Please olamazdı.

en: Error! Nutrition Schedule couldn't saved.Please try again.
tr: Hata! Beslenme Programı tekrar deneyin saved.Please olamazdı.

en: View Nutrition Schedule
tr: Görünüm Beslenme Programı

en: Error! New password and confirm password does not matched.Please try again.
tr: Hata! Yeni şifre tekrar deneyin matched.Please değil parolayı onaylayın.

en: Success! Password Updated Successfully
tr: Başarı! Şifre Başarıyla Güncellendi

en: Error! Current password is wrong.Please try again.
tr: Hata! Mevcut şifre tekrar deneyin wrong.Please olduğunu.

en: Error! Email-id already exists.Please try again.
tr: Hata! E-posta kimliği zaten tekrar deneyin exists.Please.

en: Registration completed successfully. Please Check email
tr: Kayıt başarıyla tamamlandı. E-posta kontrol ediniz

en: Add Membership
tr: Üyelik ekle

en: Error! There was an error while saving,Please try again later.
tr: Hata! Daha sonra tekrar deneyin kaydedilirken bir hata oluştu.

en: Edit Membership
tr: Üyeliği Düzenle

en: Success! Activity Successfully Assigned.
tr: Başarı! Etkinlik başarıyla Atanan.

en: Success! Activity Unassigned Successfully.
tr: Başarı! Etkinlik başarıyla Atanmamış.

en: Success! Payment Added Successfully.
tr: Başarı! Ödeme başarıyla eklendi.

en: Success! Payment Record Deleted Successfully.
tr: Başarı! Ödeme Kayıt Başarıyla Silindi.

en: Success! Payment Successfully Completed.
tr: Başarı! Ödeme başarıyla tamamlandı.

en: Paypal Payment IPN save failed to DB.
tr: Paypal Ödeme IPN DB kaydedilemedi.

en: Add Staff Member
tr: Personel Üye Ekle

en: Edit Staff Member
tr: Düzenleme Elemanları

en: Sorry, Your account is expired.
tr: Maalesef Hesabınız süresi dolmuş.

en: Error! Your account not activated yet!
tr: Hata! Hesabınız henüz etkinleştirilmedi!

en: Invalid username or password, try again
tr: Geçersiz kullanıcı adı veya şifre, tekrar deneyin

en: Not Taken
tr: Alınmadı

en: Members
tr: Üyeler

en: Staff Members
tr: Personel üyeleri

en: Accountants
tr: Muhasebeciler

en: Administrator
tr: Yönetici

en: No data available in table
tr: Tabloda veri yok

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
tr: _TOTAL_ Girişlerinin _END_ için _START_ Gösterilen

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
tr: Gösterilen %s / %s

en: (filtered from _MAX_ total entries)
tr: (_MAX_ Toplam girdileri süzülmüş)

en: Show _MENU_ entries
tr: _MENU_ Girişlerini göster

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Processing...
tr: İşleniyor...

en: Search
tr: Ara

en: No matching records found
tr: Hiçbir eşleşen kayıt bulunamadı

en: First
tr: İlk

en: Last
tr: Son

en: Next
tr: Sonraki

en: Previous
tr: Önceki

en: activate to sort column ascending
tr: Sütun artan sıralamak etkinleştirmek

en: activate to sort column descending
tr: Sütun azalan sıralamak etkinleştirmek

en: Activity List
tr: Etkinlik listesi

en: Activity Name
tr: Etkinlik Adı

en: Activity Category
tr: Etkinlik Kategorisi

en: Activity Trainer
tr: Etkinlik Trainer

en: Select Category
tr: Kategori Seç

en: Activity Title
tr: Etkinlik Başlığı

en: Assign to Staff Member
tr: Öğretim Üyesi ata

en: Select Staff Member
tr: Personel üye seçmek

en: Select Membership
tr: seç Üyelik

en: Save Activity
tr: Kaydet Etkinlik

en: Profile Setting
tr: Profil Ayarı

en: Admin
tr: Yönetici

en: Personal Information
tr: Kişisel bilgiler

en: First Name
tr: Adı

en: Last Name
tr: Soyad

en: Email
tr: E-posta

en: Login Information
tr: giriş bilgileri

en: Password
tr: Parola

en: Display Image
tr: Ekran Görüntüsü

en: Save Details
tr: Kaydet Detayları

en: Dashboard
tr: Ana Panel

en: Group
tr: Grup

en: Class & Nutrition Schedule
tr: Sınıf ve Beslenme Programı

en: Class Schedule
tr: sınıf Programı

en: Nutrition Schedule
tr: Beslenme Programı

en: Member Management
tr: Üye Yönetimi

en: Accountant
tr: Muhasebeci

en: Workout
tr: Egzersiz yapmak

en: Daily Workout
tr: günlük Egzersiz

en: Store & Products
tr: Mağaza ve Ürünleri

en: Product
tr: Ürün

en: Store
tr: Dükkan

en: Reservation
tr: Rezervasyon

en: Attendance
tr: katılım

en: Payment
tr: Ödeme

en: Membership Payment
tr: Üyelik Ödeme

en: Income
tr: gelir

en: Expenses
tr: Giderler

en: Message
tr: Mesaj

en: Newsletter
tr: Newsletter (Bülten)

en: Notice
tr: Uyarı

en: Report
tr: Raporla

en: Email Settings
tr: E-posta Ayarları

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

en: Access Right
tr: Erişim Hakkı

en: Class List
tr: sınıf listesi

en: Class Name
tr: Sınıf Ad

en: Add
tr: Ekle

en: Select Assistant Staff Member
tr: Asistan Personel Üyesi seçin

en: Location
tr: Konum

en: Select Days
tr: seç Günleri

en: Sunday
tr: Pazar

en: Monday
tr: Pazartesi

en: Tuesday
tr: Salı

en: Wednesday
tr: Çarşamba

en: Thursday
tr: Perşembe

en: Friday
tr: Cuma

en: Saturday
tr: Cumartesi

en: Start Time
tr: Başlama Zamanı

en: Select Time
tr: Saat'i seçin

en: End Time
tr: Bitiş Zamanı

en: Add Time
tr: Saat ekle

en: Save Class
tr: Kaydet Sınıfı

en: Class Schedules
tr: sınıf Çizelgeleri

en: Staff Name
tr: personel İsim

en: Starting Time
tr: Başlangıç ​​zamanı

en: Ending Time
tr: Zaman Bitiş

en: Edit
tr: Düzenleme

en: Member
tr: Üye

en: Membership
tr: Üyelik

en: Group List
tr: Grup listesi

en: Payment by month
tr: ay ödeme

en: There is not enough data to generate report
tr: raporu oluşturmak için yeterli veri yok

en: Member Attendance Report
tr: Üye Katılım Raporu

en: No of Member
tr: Üye No

en: Staff Attendance Report
tr: Personel Devam Raporu

en: Number of Staff Members
tr: Elemanı Sayısı

en: Staff Attendance
tr: personel Devam

en: Weight Progress Report
tr: Ağırlık İlerleme Raporu

en: Waist  Progress Report
tr: Bel İlerleme Raporu

en: Thigh Progress Report
tr: Uyluk İlerleme Raporu

en: Arms Progress Report
tr: Silah İlerleme Raporu

en: Height Progress Report
tr: Yükseklik İlerleme Raporu

en: Chest Progress Report
tr: Göğüs İlerleme Raporu

en: Fat Progress Report
tr: Yağ İlerleme Raporu

en: Version
tr: versiyon

en: Member since
tr: Üyelik Tarihi

en: Profile
tr: Profil

en: Sign out
tr: Çıkış

en: Settings
tr: Ayarlar

en: System Settings
tr: Sistem ayarları

en: Gym Name
tr: Spor Salonu Adı

en: Starting Year
tr: Yıl Başlangıç

en: Gym Address
tr: Spor Salonu Adresi

en: Office Phone Number
tr: Ofis Telefon Numarası

en: Country
tr: Ülke

en: System Language
tr: Sistem Dili

en: Set Language to RTL
tr: RTL Dil ayarlayın

en: Enable
tr: etkinleştir

en: Date Picker Language
tr: Tarih Seçici Dili

en: Date Formate
tr: Tarih biçimleri

en: Calendar Language
tr: Takvim Dili

en: Gym Logo
tr: Spor Salonu Logo

en: Cover Image
tr: Kapak Resmi:

en: Measurement Units
tr: Ölçüm Birimleri

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Height
tr: Yükseklik

en: Chest
tr: sandık

en: Waist
tr: Bel

en: Thing
tr: 1

en: Arms
tr: Silâh

en: Fat
tr: Yağ

en: Member Privacy Setting
tr: Üye Gizlilik Ayarı

en: Member can view other member's details
tr: Üye diğer üyenin ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz

en: Staff Member can view own trainee member's details
tr: Personel Üyesi kendi stajyer üyenin ayrıntıları görüntüleyebilirsiniz

en: Paypal Setting
tr: Paypal Ayarı

en: Enable Sandbox
tr: Sandbox etkinleştirme

en: Paypal Email Id
tr: Paypal E-posta Kimliği

en: Select Currency
tr: Para Birimi seçiniz

en: Membership Alert Message Setting
tr: Üyelik Uyarı Mesajı Ayar

en: Enable Alert Mail
tr: Uyarı Posta etkinleştirme

en: Reminder Before Days
tr: Gün Öncesi Hatırlatma

en: Reminder Message
tr: hatırlatma Mesajı

en: ShortCodes For Notification Mail Message
tr: Bildirim posta iletisi için kısa kod

en: Member Name
tr: Üye adı

en: Membership Name
tr: Üyelik Adı

en: Membership Start Date
tr: Üyelik Başlangıç ​​Tarihi

en: Membership End Date
tr: Üyelik Bitiş Tarihi

en: Message Setting
tr: İleti Ayarı

en: Member can Message To other's
tr: diğer yıllardan için üye olabilir Mesajı

en: Header & Footer Text
tr: Üstbilgi ve Altbilgi Metin

en: Left Header Text
tr: Sol Başlığı Metni

en: Footer Text
tr: Altbilgi Metni

en: Save Settings
tr: Ayarları kaydet

en: Access Right Settings
tr: Erişim Hakkı Ayarları

en: Menu
tr: Menü

en: Attendence
tr: Devam

en: Assigned Workouts
tr: atanan Egzersizler

en: Workouts
tr: Egzersizler

en: Fee Payment
tr: ücret Ödeme

en: Expense
tr: gider

en: Account
tr: Hesap

en: Subscription History
tr: Abonelik Geçmişi

en: Save
tr: Kayıt etmek

en: Accountant List
tr: muhasebeci listesi

en: Photo
tr: Fotoğraf

en: Accountant Name
tr: muhasebeci Ad

en: Accountant Email
tr: muhasebeci E-posta

en: Mobile No.
tr: Telefon numarası.

en: Middle Name
tr: Göbek adı

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Male
tr: Erkek

en: Female
tr: Kadın

en: Date of birth
tr: Doğum tarih

en: Contact Information
tr: İletişim Bilgileri

en: Home Town Address
tr: Ana Town Adres

en: City
tr: Şehir

en: Mobile Number
tr: Cep numarası

en: Phone
tr: Telefon

en: Save Accountant
tr: Kaydet Muhasebeci

en: Workout Logs
tr: egzersiz Günlükleri

en: Select Member
tr: seç Üye

en: Description
tr: Açıklama

en: End Date
tr: Bitiş tarihi

en: Select workout activity to add on selected days
tr: Seç egzersiz etkinliği belirli günlerinde eklemek için

en: Step-1 Add Workout
tr: Egzersiz ekle-Step 1

en: Step-2 Save Workout
tr: Adım 2 kaydet Egzersiz

en: Save Workout
tr: Kaydet Egzersiz

en: Start From
tr: Dan başla

en: TO
tr: KİME

en: Day name
tr: gün adı

en: Workout Log
tr: egzersiz Günlüğü

en: No Record Found
tr: Kayıt Bulunamadı!

en: Member Goal
tr: Üye Gol

en: View Workouts
tr: Görünüm Egzersizler

en: Member Attendance
tr: Üye Katılım

en: Select Class
tr: seçin Sınıf

en: Take/View Attendance
tr: / Görünüm Seyirci alın

en: Save Attendance
tr: Kaydet Seyirci

en: No record found.
tr: Kayıt Bulunamadı!

en: Staff Attendance, Date
tr: Personel Devam, Tarih

en: Workout Daily
tr: egzersiz Günlük

en: Workout List
tr: egzersiz listesi

en: Result Measurement
tr: Sonuç Ölçümü

en: Select Result Measurement
tr: Seç Sonuç Ölçümü

en: Result Date
tr: Sonuç tarihi

en: Save Measurement
tr: Kaydet Ölçümü

en: Select Date
tr: 8168 Tarih Seç

en: Select Record Date For Today Workout
tr: Bugün Egzersiz için Kayıt Tarihi Seçiniz

en: Note
tr: Not

en: Mobile
tr: Mobil

en: View
tr: Görünüm

en: View Measurement
tr: Görünüm Ölçümü

en: Email Setting
tr: E-posta Ayarı

en: Port
tr: Liman

en: To
tr: 'e kadar (geçerli)

en: Group Name
tr: Grup Adı

en: Group Image
tr: Grup Görüntü

en: Save Group
tr: Kaydet Grubu

en: Total Group Members
tr: Toplam Grup Üyeleri

en: Members List
tr: Üye listesi

en: Member ID
tr: Kullanıcı Kimliği

en: Address
tr: Adres

en: state
tr: Devlet:

en: Zip code
tr: Posta kodu :

en: Physical Information
tr: fiziksel Bilgiler

en: Centimeter
tr: Santimetre

en: Inches
tr: İnç

en: Percentage
tr: Yüzde

en: More Information
tr: Daha Fazla Bilgi

en: Add Staff
tr: Çalışanlar ekle

en: Interested Area
tr: İlgilendiği Alan

en: Select Interest
tr: seç Faiz

en: Add/Remove
tr: Ekle Kaldır

en: Source
tr: Kaynak

en: Select Source
tr: Kaynak seç

en: Referred By
tr: Öneren:

en: Inquiry Date
tr: Sorgulama tarihi

en: Trial End Date
tr: Deneme Bitiş Tarihi

en: Member Type
tr: Üye Tipi

en: Prospect
tr: olasılık

en: Alumni
tr: Mezunlar

en: Membership Status
tr: Üyelik Durumu

en: Continue
tr: Devam et

en: Expired
tr: Süresi Doldu

en: Dropped
tr: DÜŞTÜ

en: Membership Valid From
tr: Geçerlilik üyelik

en: First Payment Date
tr: İlk Ödeme Tarihi

en: Save Member
tr: Kaydet Üyesi

en: Joining Date
tr: birleştirme tarihi

en: Expire Date
tr: Son kullanma tarihi

en: Activate
tr: Etkinleştir

en: Activated
tr: Aktif Edildi

en: View Attendance
tr: Görünüm Devam

en: Member List
tr: Üyeler

en: Go
tr: Git

en: View Member
tr: Üyeyi Görüntü

en: Name
tr: Ad

en: Mobile No
tr: Telefon numarası

en: Date Of Birth
tr: Dogum Tarihi

en: Moreinfo
tr: Daha fazla bilgi

en: MemberShip
tr: Üyelik

en: Expiry Date
tr: Bitiş tarihi

en: Classes
tr: Sınıflar

en: Interest Area
tr: faiz Alan

en: Groups
tr: Gruplar

en: Add Weight
tr: Ağırlık ekle

en: Add Waist
tr: Waist ekle

en: Add Thigh
tr: Uyluk ekle

en: Add Arms
tr: Arms ekle

en: Add Height
tr: Yükseklik ekle

en: Add Chest
tr: Göğüs ekle

en: Add Fat
tr: Yağ ekle

en: Add Photo
tr: Fotoğraf ekle

en: Membership Title
tr: Üyelik Başlığı

en: Due Amount
tr: Ödenecek meblağ

en: Payment Status
tr: Ödeme Durumu

en: Compose Message
tr: 8337 Mesaj Yaz

en: Compose
tr: Hazırlama

en: Inbox
tr: Gelen Kutusu

en: Sent
tr: Gönderilen

en: Message To
tr: 3623 : Kadar Mesaj

en: None
tr: Hiçbiri

en: Subject
tr: Konu

en: Message Comment
tr: İleti Yorum

en: Send Message
tr: Mesaj gönder

en: Inbox Messages
tr: Gelen Kutusu Mesajlar

en: Message From
tr: Mesaj:

en: Sent Messages
tr: gönderilen iletiler

en: Setting
tr: Düzenlemeler

en: Sync Mail
tr: Eşitleme Posta

en: MailChimp list
tr: MailChimp listesi

en: Select list
tr: seçim listesi

en: Campaign list
tr: kampanya listesi

en: Select Campaign
tr: seç Kampanyası

en: Send Capmaign
tr: Capmaign gönder

en: Campaign
tr: Kampanya

en: MailChimp API key
tr: MailChimp API anahtarı

en: Mailing list
tr: Posta Listeleri

en: Add Notice
tr: haber ekle

en: Notice List
tr: Uyarı listesi

en: Notice Title
tr: İlan Başlığı

en: All
tr: Herşey

en: Comment
tr: Yorum Yaz

en: Nutrition Schdule List
tr: Beslenme schdule Listesi

en: Select Nutrition to add on selected days
tr: Beslenme belirli günlerinde eklemek için seçin

en: Break Fast
tr: Kahvaltı: 07:30 - 10:00

en: Mid-Morning Snacks
tr: Orta Sabah Snacks

en: Lunch
tr: Peki öğle yemeğinde?

en: Afternoon Snacks
tr: Öğleden sonra Snacks

en: Dinner
tr: Akşam yemeği 18:30 - 21:30

en: + Add Nutrition
tr: + Beslenme ekle

en: Step-2 Save
tr: Adım-2 Kaydet

en: Time
tr: Zaman

en: Nutrition Schedule List
tr: Beslenme Program Listesi

en: Member Photo
tr: Üye Fotoğraf

en: View Nutrition
tr: Görünüm Beslenme

en: Add Product
tr: Ürün ekle

en: Products
tr: Ürünler

en: Product List
tr: Ürün listesi

en: Product Name
tr: Ürün adı

en: Product Price
tr: Ürün Fiyatı

en: Product Quantity
tr: Ürün Miktarı

en: Account Settings
tr: Hesap ayarları

en: Current Password
tr: Şu anki parola

en: New Password
tr: Yeni Şifre

en: Confirm Password
tr: Şifreyi Onayla

en: Other Information
tr: Diğer bilgi

en: Add Reservation
tr: Rezervasyon ekle

en: Schedule
tr: Çizelge

en: Reservation List
tr: rezervasyon listesi

en: Event Name
tr: Etkinlik Adı

en: Event Date
tr: Etkinlik Tarihi

en: Event Place
tr: olay Yeri

en: Select Event Places
tr: Etkinlik Yerleri seçin

en: Add or Remove
tr: Ekle veya sil

en: Place
tr: Yer

en: Sell Product
tr: Satış Ürün

en: Sell Records
tr: Satış Rekorları

en: Select Product
tr: Ürün Seçiniz

en: Quantity
tr: Miktar

en: Gym Master - GYM Management Installation Wizard
tr: Gym Master - GYM Yönetimi Kurulum Sihirbazı

en: Database Setup
tr: veritabanı Kur

en: Database Name
tr: Veri tabanı ismi

en: Database Username
tr: veritabanı adı

en: Database Password
tr: veritabanı Şifre

en: Fields are required.
tr: Alanların doldurulması zorunludur.

en: System Setting
tr: Sistem ayarı

en: System Name
tr: sistem Adı

en: Login Details
tr: giriş detayları

en: Finish
tr: Bitir

en: Please Note :
tr: Lütfen dikkat:

en: 1. It may take couple of minutes to set-up database.
tr: 1. Bu set-up veritabanı dakika çift sürebilir.

en: 2. Do not refresh page after to you click on install button.
tr: 2. düğmesini yüklemek tıklayın sonra sayfayı yenileyin etmeyin.

en: 3. You will be acknowledge with success message once after installation finishes.
tr: 3. Yükleme tamamlandıktan sonra bir kez başarı mesajı ile kabul olacaktır.

en: 4. Click on install to complete the installation.
tr: Kurulumu tamamlamak için yüklemek 4. tıklayınız.

en: Congratulation
tr: Kutlama

en: Installation Completed Successfully
tr: Kurulum Başarıyla Tamamlandı

en: Click
tr: Tık

en: here to redirect on 	login page.
tr: Burada \ tlogin sayfasında yönlendirmek.

en: Member Registration
tr: Üye Kayıt

en: Select Joining Date
tr: Birleştirme tarihi seçin

en: Go Back
tr: Geri Dön

en: Membership List
tr: Üyelik listesi

en: Membership Category
tr: Üyelik Kategorisi

en: Membership Period
tr: Üyelik Dönemi

en: No. of Days
tr: Gün sayısı

en: Membership Limit
tr: Üyelik Sınırı

en: Limited
tr: Sınırlı

en: Unlimited
tr: sınırsız

en: Membership Amount
tr: Üyelik Miktarı

en: Installment Plan
tr: Taksit planı

en: Select Instalment Plan
tr: Taksit Planı seç

en: Add Installment Plan
tr: Taksit Planı ekle

en: Signup Fee
tr: Kaydı Ücreti

en: Membership Description
tr: Üyelik Açıklaması

en: Membership Image
tr: Üyelik Görüntü

en: Save Membership
tr: Kaydet Üyelik

en: Instalment Amount
tr: Taksitli Tutar

en: Instalment Period
tr: Taksitli Dönem

en: Add Instalment Plan
tr: Taksitli Planı ekle

en: Instalment Plan
tr: Taksitli Planı

en: SignUp Fee
tr: Üye Ol Ücreti

en: Activities
tr: Eylemler

en: View Activity
tr: Görünüm Etkinlik

en: Select Activity
tr: seç Etkinlik

en: Add Expense
tr: Harcama ekle

en: Expense List
tr: gider listesi

en: Supplier Name
tr: sağlayıcı adı

en: Paid
tr: Ödendi

en: Part Paid
tr: Bölüm Ücretli

en: Unpaid
tr: ödenmemiş

en: Expense Entry
tr: gider Girişi

en: Expense Amount
tr: gider Tutarı

en: Expense Entry Label
tr: Gider Giriş Etiketi

en: Add Expense Entry
tr: Gider Girişi Ekle

en: Create Expense Entry
tr: Gider girişi oluşturma

en: Income List
tr: gelir listesi

en: income
tr: gelir

en: Income label
tr: gelir etiketi

en: Income Entry
tr: gelir Giriş

en: Income Amount
tr: gelir Miktarı

en: Income Entry Label
tr: Gelir Giriş Etiketi

en: Add Income Entry
tr: Gelir Giriş Ekle

en: Create Income Entry
tr: Gelir girdisi oluşturma

en: Generate Payment Invoice
tr: Ödeme Fatura oluşturmak

en: Membership Payment List
tr: Üyelik Ödeme Listesi

en: Total Amount
tr: Toplam Tutar

en: Add Income
tr: Gelir ekle

en: Title
tr: Başlık

en: Pay
tr: Öde

en: Discount :
tr: Sıralama

en: Attendance Report
tr: Seyirci Raporu

en: Reports
tr: Raporlar

en: Membership Report
tr: Üyelik Raporu

en: Membership Status Report
tr: Üyelik Durumu Raporu

en: Payment Report
tr: Ödeme Raporu

en: Strat Date
tr: Strat tarihi

en: There is not enough data to generate report.
tr: raporu oluşturmak için yeterli veri yoktur.

en: Membership report
tr: Üyelik raporu

en: Membership by status
tr: durumuna göre üyelik

en: Fee Payment Report By Month
tr: Ay By Ücret Ödeme Raporu

en: Staff List
tr: personel listesi

en: Assign Role
tr: Rol atama

en: Specialization
tr: uzmanlaşma

en: Save Staff
tr: Kaydet Personel

en: Staff Member Name
tr: Personel Üyesi Ad

en: Role
tr: Görev Tanımı

en: Staff Member Email
tr: Personel Üyesi Email

en: Logging you in
tr: sizi açılıyor

en: Login
tr: Oturum aç
