Gym Master - en to fr_FR translation catalogue (613 entries)

en: (filtered from _MAX_ total entries)
fr_FR: (Filtré _Max_ entrées totales)

en: + Add Nutrition
fr_FR: + Ajouter Nutrition

en: 1. It may take couple of minutes to set-up database.
fr_FR: 1. Il peut prendre quelques minutes pour mettre en place la base de données.

en: 2. Do not refresh page after to you click on install button.
fr_FR: 2. Ne pas rafraîchir la page après pour vous cliquez sur le bouton Installer.

en: 3. You will be acknowledge with success message once after installation finishes.
fr_FR: 3. Vous reconnaissez avec succès un message une fois après l'installation est terminée.

en: 4. Click on install to complete the installation.
fr_FR: 4. Cliquez sur Installer pour terminer l'installation.

en: Access Right
fr_FR: Droit d'accès

en: Access Right Settings
fr_FR: Accès Réglages droit

en: Account
fr_FR: Test

en: Account Settings
fr_FR: Paramètres de compte

en: Accountant
fr_FR: Comptable

en: Accountant Email
fr_FR: comptable Email

en: Accountant List
fr_FR: Liste de comptable

en: Accountant Name
fr_FR: Nom comptable

en: Accountants
fr_FR: Comptables

en: Action
fr_FR: action

en: Activate
fr_FR: Activer

en: Activated
fr_FR: Activé

en: Activities
fr_FR: Activités

en: Activity
fr_FR: Activité

en: Activity Category
fr_FR: Catégorie d'activité

en: Activity List
fr_FR: Liste des activités

en: Activity Name
fr_FR: Nom de l'Activité

en: Activity Title
fr_FR: Titre de activité

en: Activity Trainer
fr_FR: Activité formateur

en: Add
fr_FR: Ajouter

en: Add Accountant
fr_FR: Ajouter comptable

en: Add Activity
fr_FR: Ajouter une activité

en: Add Arms
fr_FR: Ajouter Arms

en: Add Category
fr_FR: Ajouter Catégorie

en: Add Chest
fr_FR: Ajouter Chest

en: Add Class
fr_FR: Ajouter une classe

en: Add Class Schedule
fr_FR: Ajouter une classe annexe

en: Add Expense
fr_FR: Ajouter une dépense

en: Add Expense Entry
fr_FR: Ajouter Expense Entrée

en: Add Fat
fr_FR: Ajouter Fat

en: Add Group
fr_FR: Ajouter Groupe

en: Add Height
fr_FR: Ajouter Hauteur

en: Add Income
fr_FR: Ajouter le revenu

en: Add Income Entry
fr_FR: Ajouter une entrée sur le revenu

en: Add Installment Plan
fr_FR: Ajouter plan Installment

en: Add Instalment Plan
fr_FR: Ajouter Echéancier

en: Add Interest
fr_FR: Ajouter intérêt

en: Add Level
fr_FR: Ajouter Niveau

en: Add Measurement
fr_FR: Ajouter une mesure

en: Add Member
fr_FR: Ajouter un membre

en: Add Membership
fr_FR: Ajouter des membres

en: Add Notice
fr_FR: Ajouter l'avis

en: Add Nutrition Schedule
fr_FR: Ajouter annexe Nutrition

en: Add Payment
fr_FR: Ajouter Paiement

en: Add Photo
fr_FR: Ajouter une photo

en: Add Place
fr_FR: Ajouter Lieu

en: Add Product
fr_FR: Ajouter le produit

en: Add Reservation
fr_FR: Ajouter Réservation

en: Add Role
fr_FR: Ajouter un rôle

en: Add Source
fr_FR: Ajouter Source

en: Add Staff
fr_FR: Ajouter personnel

en: Add Staff Member
fr_FR: Ajouter un membre du personnel

en: Add Thigh
fr_FR: Ajouter cuisse

en: Add Time
fr_FR: Ajouter une heure

en: Add Waist
fr_FR: Ajouter taille

en: Add Weight
fr_FR: Ajouter Poids

en: Add Workout
fr_FR: Ajouter Workout

en: Add or Remove
fr_FR: Ajouter ou supprimer

en: Add/Remove
fr_FR: Ajouter enlever

en: Add/Remove Category
fr_FR: Ajouter / Supprimer Catégorie

en: Add/Remove Event Place
fr_FR: Ajout / Suppression de l'événement Lieu

en: Add/Remove Instalment Plan
fr_FR: Ajout / Suppression de Echéancier

en: Add/Remove Interest
fr_FR: Ajout / Suppression d'intérêt

en: Add/Remove Levels
fr_FR: Ajout / Suppression de niveaux

en: Add/Remove Role
fr_FR: Ajout / Suppression de rôle

en: Add/Remove Source
fr_FR: Ajout / Suppression Source

en: Add/Remove Specialization
fr_FR: Ajout / Suppression de spécialisation

en: Address
fr_FR: Addresse

en: Admin
fr_FR: Administrateur

en: Administrator
fr_FR: Administrateur

en: Afternoon Snacks
fr_FR: Après-midi Snacks

en: All
fr_FR: Tout

en: Amount
fr_FR: Montant

en: April
fr_FR: Avril

en: Arms
fr_FR: Bras

en: Arms Progress Report
fr_FR: Arms Rapport d'étape

en: Arms Report
fr_FR: Arms Rapport

en: Assign Role
fr_FR: Attribuer Rôle

en: Assign Workout
fr_FR: Attribuer Workout

en: Assign to Staff Member
fr_FR: Attribuer à un membre du personnel

en: Assigned Workouts
fr_FR: Workouts Assigned

en: Attendance
fr_FR: Relevé des présences

en: Attendance Report
fr_FR: Participation Rapport

en: Attendence
fr_FR: attendence

en: August
fr_FR: Août

en: Bank Transfer
fr_FR: Les virements bancaires

en: Bill To
fr_FR: Facturer

en: Break Fast
fr_FR: petit-déjeuner 3, 16

en: Calendar Language
fr_FR: Calendrier Langue

en: Campaign
fr_FR: Campagne

en: Campaign Tests Not Sent!
fr_FR: Tests de la campagne Non Envoyés!

en: Campaign Tests Sent!
fr_FR: Tests de la campagne Envoyés!

en: Campaign list
fr_FR: Liste de campagne

en: Cash
fr_FR: Comptant

en: Category
fr_FR: Catégorie

en: Category List
fr_FR: Liste des Catégories

en: Centimeter
fr_FR: Centimètre

en: Cheque
fr_FR: chèque

en: Chest
fr_FR: Poitrine

en: Chest Progress Report
fr_FR: Chest Rapport d'étape

en: Chest Report
fr_FR: Rapport Chest

en: City
fr_FR: Ville

en: Class
fr_FR: Classe

en: Class & Nutrition Schedule
fr_FR: Schedule Class & Nutrition

en: Class List
fr_FR: Liste des classes

en: Class Name
fr_FR: Nom du cours

en: Class Schedule
fr_FR: Horaire de cours

en: Class Schedules
fr_FR: Horaires de classe

en: Classes
fr_FR: Des cours

en: Click
fr_FR: Cliquer

en: Close
fr_FR: Fermer

en: Comment
fr_FR: Commentaire

en: Compose
fr_FR: Composer

en: Compose Message
fr_FR: Écrire un message

en: Confirm Password
fr_FR: Confirmer le mot de passe

en: Congratulation
fr_FR: Félicitation

en: Contact Information
fr_FR: Information du contact

en: Continue
fr_FR: Continuer

en: Country
fr_FR: Pays

en: Cover Image
fr_FR: Photo de couverture

en: Create Expense Entry
fr_FR: Créer des dépenses Entrée

en: Create Income Entry
fr_FR: Créer Entrée revenu

en: Current Password
fr_FR: Mot de passe actuel

en: Daily Workout
fr_FR: Workout Daily

en: Dashboard
fr_FR: Tableau de bord

en: Database Name
fr_FR: Nom de la base de données

en: Database Password
fr_FR: Mot de passe de la base de données

en: Database Setup
fr_FR: Configuration de la base de données :

en: Database Username
fr_FR: Base de données Nom d'utilisateur

en: Date
fr_FR: date

en: Date Formate
fr_FR: Date de formate

en: Date Of Birth
fr_FR: Date de naissance

en: Date Picker Language
fr_FR: Date Allez Langue

en: Date of birth
fr_FR: Date de naissance

en: Day
fr_FR: Jour

en: Day name
fr_FR: nom du jour

en: Days
fr_FR: Journées

en: December
fr_FR: Décembre

en: Delete
fr_FR: Effacer

en: Description
fr_FR: La Description

en: Dinner
fr_FR: Dîner

en: Discount :
fr_FR: Rabais

en: Display Image
fr_FR: Display image

en: Dropped
fr_FR: Arrêté

en: Due Amount
fr_FR: Montant dû

en: Due Amount  :
fr_FR: Montant dû :

en: Edit
fr_FR: Modifier

en: Edit Accountant
fr_FR: Modifier comptable

en: Edit Activity
fr_FR: Modifier Activité

en: Edit Class Schedule
fr_FR: Modifier la planification de classe

en: Edit Group
fr_FR: Modifier le Groupe

en: Edit Measurement
fr_FR: Modifier la mesure

en: Edit Member
fr_FR: Modifier membres

en: Edit Membership
fr_FR: Modifier l'adhésion

en: Edit Staff Member
fr_FR: Modifier un membre du personnel

en: Edit/Delete Measurement
fr_FR: Modifier / Supprimer Mesure

en: Email
fr_FR: E-mail

en: Email Setting
fr_FR: Email Cadre

en: Email Settings
fr_FR: Paramètres de la messagerie

en: Enable
fr_FR: Activer

en: Enable Alert Mail
fr_FR: Activer alerte mail

en: Enable Sandbox
fr_FR: Activer Sandbox

en: End Date
fr_FR: Date de fin

en: End Date
fr_FR: Date de fin

en: End Time
fr_FR: Heure de fin

en: Ending Time
fr_FR: Fin Temps

en: Enter Duration Number
fr_FR: Entrez Durée Nombre

en: Enter Interest
fr_FR: Entrez intérêt

en: Enter Level
fr_FR: Entrez dans le niveau - 3

en: Enter Place Name
fr_FR: Entrez Nom Lieu

en: Enter Role
fr_FR: Entrez Rôle

en: Enter Source
fr_FR: Entrez Source

en: Enter Specialization
fr_FR: Entrez Spécialisation

en: Entry
fr_FR: Entrée

en: Error! Current password is wrong.Please try again.
fr_FR: Erreur! Mot de passe actuel est wrong.Please essayer à nouveau.

en: Error! Email-id already exists.Please try again.
fr_FR: Erreur! Email-id déjà exists.Please essayer à nouveau.

en: Error! Message Couldn't be Sent, Please Try Again.
fr_FR: Erreur! Le message n'a pas pu être envoyé, S'il vous plaît essayer à nouveau.

en: Error! New password and confirm password does not matched.Please try again.
fr_FR: Erreur! Nouveau mot de passe et confirmez le mot de passe n'a pas matched.Please essayer à nouveau.

en: Error! Nutrition Schedule couldn't saved.Please try again.
fr_FR: Erreur! Calendrier Nutrition n'a pas pu saved.Please essayer à nouveau.

en: Error! Nutrition data couldn't saved.Please try again.
fr_FR: Erreur! Les données nutritionnelles ne pouvaient saved.Please essayer à nouveau.

en: Error! Please Select Member/Staff-Member.
fr_FR: Erreur! S'il vous plaît Sélectionnez Membre / Employé-membres.

en: Error! Record Not Saved.Please Try Again.
fr_FR: Erreur! Enregistrement Non Saved.Please Veuillez réessayer.

en: Error! Record Not Updated.Please Try Again.
fr_FR: Erreur! Enregistrement Non Updated.Please Veuillez réessayer.

en: Error! Record couldn't saved.Please try again.
fr_FR: Erreur! Record ne pouvait saved.Please essayer à nouveau.

en: Error! There was an error while saving,Please try again later.
fr_FR: Erreur! Il y avait une erreur lors de l'enregistrement, S'il vous plaît réessayer plus tard.

en: Error! There was an error while updating,Please try again later.
fr_FR: Erreur! Il y avait une erreur lors de la mise à jour, S'il vous plaît réessayer plus tard.

en: Error! Workout days data couldn't saved.Please try again.
fr_FR: Erreur! données jours d'entraînement n'a pas pu saved.Please essayer à nouveau.

en: Error! Workout days daya couldn't saved.Please try again.
fr_FR: Erreur! Workout jours daya ne pouvait saved.Please essayer à nouveau.

en: Error! Your account not activated yet!
fr_FR: Erreur! Votre compte n'est pas encore activé!

en: Event Date
fr_FR: Date de l'événement

en: Event Name
fr_FR: Nom de l'Événement

en: Event Place
fr_FR: Lieu de l'événement

en: Expense
fr_FR: Frais

en: Expense Amount
fr_FR: Montant des dépenses

en: Expense Entry
fr_FR: Expense Entrée

en: Expense Entry Label
fr_FR: Frais Étiquette d'entrée

en: Expense List
fr_FR: Liste des dépenses

en: Expenses
fr_FR: Dépenses :

en: Expire Date
fr_FR: Date d'Expiration

en: Expired
fr_FR: Expiré

en: Expiry Date
fr_FR: Date d'expiration

en: Fat
fr_FR: Surpoids

en: Fat Progress Report
fr_FR: Fat Rapport d'étape

en: Fat Report
fr_FR: Rapport Fat

en: February
fr_FR: Février

en: Fee Payment
fr_FR: Paiement des frais

en: Fee Payment Report By Month
fr_FR: Paiement des frais Rapport Par Mois

en: Female
fr_FR: Femelle

en: Fields are required.
fr_FR: Les champs sont obligatoires.

en: Finish
fr_FR: Terminer

en: First
fr_FR: Premier

en: First Name
fr_FR: Prénom

en: First Payment Date
fr_FR: Première date de paiement

en: Footer Text
fr_FR: Texte du pied de page

en: Friday
fr_FR: Vendredi

en: Gender
fr_FR: Sexe

en: General Settings
fr_FR: réglages généraux

en: Generate Payment Invoice
fr_FR: Générer paiement des factures

en: Go
fr_FR: Lancez-vous

en: Go Back
fr_FR: Retour

en: Grand Total :
fr_FR: Total

en: Group
fr_FR: Groupe

en: Group Image
fr_FR: Group image

en: Group List
fr_FR: Liste du groupe

en: Group Members
fr_FR: Les membres du groupe

en: Group Name
fr_FR: Nom du groupe

en: Groups
fr_FR: Groupes

en: Gym Address
fr_FR: Gym Adresse

en: Gym Master - GYM Management Installation Wizard
fr_FR: Gym Master - Assistant d'installation de gestion GYM

en: Gym Name
fr_FR: Gym Nom

en: Header & Footer Text
fr_FR: En-tête et pied de page

en: Height
fr_FR: La hauteur

en: Height Progress Report
fr_FR: Hauteur Rapport d'étape

en: Height Report
fr_FR: Hauteur Rapport

en: Home Town Address
fr_FR: Home Town Adresse

en: Host
fr_FR: Hébergeur

en: Image
fr_FR: image

en: Inbox
fr_FR: Boîte de réception

en: Inbox Messages
fr_FR: Boîte de réception Messages

en: Inches
fr_FR: Pouces

en: Income
fr_FR: Recettes

en: Income Amount
fr_FR: Montant du revenu

en: Income Entry
fr_FR: Entrée revenu

en: Income Entry Label
fr_FR: Étiquette de revenu

en: Income List
fr_FR: Liste de revenu

en: Income label
fr_FR: étiquette de revenu

en: Inquiry Date
fr_FR: date de l'enquête

en: Installation Completed Successfully
fr_FR: Installation terminée avec succès

en: Installment Plan
fr_FR: plan d'Installment

en: Instalment Amount
fr_FR: Montant Acompte

en: Instalment Period
fr_FR: Période Acompte

en: Instalment Plan
fr_FR: Echéancier

en: Interest
fr_FR: Taux d'intérêt

en: Interest Area
fr_FR: Région d'intérêt

en: Interested Area
fr_FR: Zone Intéressé

en: Invalid username or password, try again
fr_FR: nom d'utilisateur ou mot de passe invalide, essayez à nouveau

en: Invoice
fr_FR: Facturer

en: Invoice Entries
fr_FR: entrées de facture

en: Issue Date
fr_FR: Date d'émission

en: January
fr_FR: Janvier

en: Joining Date
fr_FR: Date d'inscription

en: July
fr_FR: Juillet

en: June
fr_FR: Juin

en: KG
fr_FR: Kilogrammes

en: Kg
fr_FR: 1000 kg

en: Last
fr_FR: Dernier

en: Last Name
fr_FR: Nom

en: Level
fr_FR: Niveau

en: Levels
fr_FR: Niveau

en: Limited
fr_FR: Limité

en: Loading...
fr_FR: Chargement...

en: Location
fr_FR: Emplacement

en: Logging you in
fr_FR: vous connecter

en: Login
fr_FR: Connexion

en: Login Details
fr_FR: Vos identifiants

en: Login Information
fr_FR: Informations de connexion

en: Lunch
fr_FR: Déjeuner

en: MailChimp API key
fr_FR: Mailchimp clé API

en: MailChimp list
fr_FR: liste MailChimp

en: Mailing list
fr_FR: Liste de diffusion

en: Male
fr_FR: Mâle

en: March
fr_FR: Mars

en: May
fr_FR: Mai

en: Measurement
fr_FR: Mesure

en: Measurement Units
fr_FR: Unités de mesure; 150

en: Member
fr_FR: Membre

en: Member Attendance
fr_FR: Fréquentation membre

en: Member Attendance Report
fr_FR: Présence Membre Dénoncer

en: Member Goal
fr_FR: Objectif membre

en: Member ID
fr_FR: ID membres

en: Member List
fr_FR: Liste des membres

en: Member Management
fr_FR: Gestion des membres

en: Member Name
fr_FR: Nom de membre

en: Member Photo
fr_FR: photos membres

en: Member Privacy Setting
fr_FR: Membre Paramètres de confidentialité

en: Member Registration
fr_FR: Inscription membre

en: Member Type
fr_FR: Type de membre

en: Member can Message To other's
fr_FR: Membre peut message à d'autres de

en: Member can view other member's details
fr_FR: Membres peuvent voir les détails des autres membres

en: Member since
fr_FR: Membre depuis

en: MemberShip
fr_FR: Membre

en: Members
fr_FR: Membres

en: Members List
fr_FR: Liste des membres

en: Membership
fr_FR: Membre

en: Membership Alert Message Setting
fr_FR: Adhésion Message d'alerte Cadre

en: Membership Amount
fr_FR: Montant de l'adhésion

en: Membership Category
fr_FR: Catégorie de membre

en: Membership Description
fr_FR: Membre description de

en: Membership End Date
fr_FR: Adhésion Date de fin

en: Membership Fee
fr_FR: Cotisation

en: Membership Image
fr_FR: adhésion image

en: Membership Limit
fr_FR: Limite d'adhésion

en: Membership List
fr_FR: Liste des membres

en: Membership Name
fr_FR: Nom d'adhésion

en: Membership Payment
fr_FR: Paiement adhésion

en: Membership Payment List
fr_FR: Liste des membres de paiement

en: Membership Period
fr_FR: Période d'adhésion

en: Membership Reminder Alert!
fr_FR: L'adhésion Rappel Alert!

en: Membership Start Date
fr_FR: Adhésion Date de début

en: Membership Status
fr_FR: Statut de membre

en: Membership Status Report
fr_FR: Membres Rapport d'étape

en: Membership Title
fr_FR: Titre du Membership

en: Membership Type
fr_FR: Type d'adhésion

en: Membership Valid From
fr_FR: Adhésion de validité

en: Membership by status
fr_FR: Composition selon le statut

en: Membership report
fr_FR: Rapport d'adhésion

en: Menu
fr_FR: le menu

en: Message
fr_FR: Méssage

en: Message Comment
fr_FR: Commentaire du message

en: Message From
fr_FR: Message de

en: Message Setting
fr_FR: message Réglage

en: Method
fr_FR: Méthode

en: Mid-Morning Snacks
fr_FR: Mi-matin Snacks

en: Middle Name
fr_FR: Deuxième nom

en: Min
fr_FR: Mi

en: Mobile
fr_FR: Portable

en: Mobile No
fr_FR: Numéro de Portable

en: Mobile No.
fr_FR: Numéro de portable  - 9076416778

en: Mobile Number
fr_FR: Numéro de portable

en: Monday
fr_FR: Lundi

en: Month
fr_FR: Mois

en: More Information
fr_FR: Plus d'informations

en: Moreinfo
fr_FR: Plus d'informations

en: Name
fr_FR: Nom

en: New Password
fr_FR: Nouveau mot de passe

en: Newsletter
fr_FR: Newslette

en: Next
fr_FR: Suivant

en: No Data Found.
fr_FR: Aucune donnée disponible.

en: No Members Assigned Yet.
fr_FR: Aucun membre Assigné Pourtant.

en: No Record Found
fr_FR: Aucun Enregistrement Trouvé

en: No Workout assigned for today.You can add data from below.
fr_FR: Aucune séance d'entraînement attribué pour today.You peut ajouter des données à partir de ci-dessous.

en: No data available in table
fr_FR: aucune donnée disponible

en: No matching records found
fr_FR: Aucun enregistrements correspondants trouvés

en: No of Member
fr_FR: Pas de membre

en: No record added yet
fr_FR: Aucun enregistrement ajouté encore

en: No record found.
fr_FR: Aucun Enregistrement Trouvé.

en: No roles added
fr_FR: Aucun rôle ajouté

en: No. of Days
fr_FR: Nbr Jours

en: None
fr_FR: Aucun

en: Not Paid
fr_FR: Impayé

en: Not Taken
fr_FR: Pas pris

en: Note
fr_FR: Remarques

en: Notice
fr_FR: Remarque

en: Notice Comment
fr_FR: Avis Commentaire

en: Notice Detail
fr_FR: Avis Détail

en: Notice For
fr_FR: Avis Pour

en: Notice List
fr_FR: Liste des avis

en: Notice Title
fr_FR: Titre de l'Avis

en: Notice Title
fr_FR: Titre de l'Avis

en: November
fr_FR: Novembre

en: Number of Staff Members
fr_FR: Nombre de membres du personnel

en: Nutrition Schdule List
fr_FR: Nutrition Liste Schdule amé

en: Nutrition Schedule
fr_FR: Calendrier nutrition

en: October
fr_FR: Octobre

en: Office Phone Number
fr_FR: Numéro de téléphone bureau

en: Other Information
fr_FR: Autres informations

en: Paid
fr_FR: Payé

en: Paid Amount
fr_FR: Montant payé

en: Part Paid
fr_FR: Partie payée

en: Partially Paid
fr_FR: Partiellement payé

en: Password
fr_FR: Mot de passe

en: Pay
fr_FR: Payer

en: Payment
fr_FR: Paiement

en: Payment By
fr_FR: Paiement par

en: Payment History
fr_FR: historique de paiement

en: Payment Made :
fr_FR: Paiement effectué :

en: Payment Report
fr_FR: Rapport des paiements

en: Payment Status
fr_FR: Statut de paiement

en: Payment To
fr_FR: Paiement à

en: Payment by month
fr_FR: Paiement par mois

en: Paypal
fr_FR: PayPal

en: Paypal Payment IPN save failed to DB.
fr_FR: Paiement Paypal IPN sauvegarde a échoué à la DB.

en: Paypal Setting
fr_FR: Paypal Cadre

en: Percentage
fr_FR: Pourcentage

en: Personal Information
fr_FR: Information personnelle

en: Phone
fr_FR: Téléphone

en: Photo
fr_FR: photo

en: Physical Information
fr_FR: Informations sur le physique

en: Place
fr_FR: Établissement

en: Place Name
fr_FR: Nom

en: Plan
fr_FR: Objectif

en: Please Note :
fr_FR: Notez se il vous plaît:

en: Present
fr_FR: Présente

en: Previous
fr_FR: Précédent

en: Price
fr_FR: Prix

en: Print
fr_FR: Imprimer

en: Processing...
fr_FR: Traitement...

en: Product
fr_FR: Produit

en: Product List
fr_FR: Liste des produits

en: Product Name
fr_FR: Nom du produit

en: Product Price
fr_FR: Prix ​​du produit

en: Product Quantity
fr_FR: La quantité de produit

en: Products
fr_FR: Produits

en: Profile
fr_FR: Profil

en: Prospect
fr_FR: Perspective

en: Quantity
fr_FR: Quantité

en: Record Date
fr_FR: Date d'enregistrement

en: Referred By
fr_FR: Référencé par

en: Registration completed successfully. Please Check email
fr_FR: Enregistrement terminé avec succès. S'il vous plaît Check email

en: Reminder Before Days
fr_FR: Rappel Avant Days

en: Reminder Message
fr_FR: message de rappel

en: Report
fr_FR: Rapport

en: Reports
fr_FR: Rapports

en: Reps
fr_FR: reps

en: Reservation
fr_FR: Réservation

en: Reservation List
fr_FR: Liste de réservation

en: Rest Time
fr_FR: Temps de repos

en: Result
fr_FR: Résultat

en: Result Date
fr_FR: Result date

en: Result Measurement
fr_FR: Résultat mesure

en: Role
fr_FR: Rôle

en: Saturday
fr_FR: Samedi

en: Save
fr_FR: Sauvegarder

en: Save Accountant
fr_FR: Enregistrer comptable

en: Save Activity
fr_FR: Enregistrer Activité

en: Save Attendance
fr_FR: Enregistrer Présence

en: Save Class
fr_FR: Enregistrer classe

en: Save Details
fr_FR: Enregistrer les détails

en: Save Group
fr_FR: Enregistrer le groupe

en: Save Measurement
fr_FR: Enregistrer mesure

en: Save Member
fr_FR: Enregistrer membres

en: Save Membership
fr_FR: Sauvegarder l'abonnement

en: Save Settings
fr_FR: Enregistrer les paramètres

en: Save Staff
fr_FR: Enregistrer personnel

en: Save Workout
fr_FR: Enregistrer Workout

en: Schedule
fr_FR: Calendrier

en: Search
fr_FR: Chercher

en: Select Activity
fr_FR: Sélectionner une activité

en: Select Assistant Staff Member
fr_FR: Sélectionnez adjoint Membre du personnel

en: Select Campaign
fr_FR: Sélectionnez la campagne

en: Select Category
fr_FR: Sélectionner une catégorie

en: Select Class
fr_FR: Sélectionnez la classe

en: Select Currency
fr_FR: Sélectionner la devise...

en: Select Date
fr_FR: Sélectionnez une date

en: Select Days
fr_FR: Sélectionnez le jour

en: Select Duration
fr_FR: Sélectionnez Durée

en: Select Event Places
fr_FR: Sélectionnez Lieux d'événements

en: Select Instalment Plan
fr_FR: Sélectionnez Echéancier

en: Select Interest
fr_FR: Sélectionnez intérêt

en: Select Joining Date
fr_FR: Sélectionnez Date de démarrage

en: Select Level
fr_FR: Choisir le niveau

en: Select Member
fr_FR: Sélectionnez membre

en: Select Membership
fr_FR: Sélectionnez l'adhésion

en: Select Nutrition to add on selected days
fr_FR: Sélectionnez Nutrition pour ajouter les jours sélectionnés

en: Select Product
fr_FR: Séléctionner un produit

en: Select Record Date For Today Workout
fr_FR: Sélectionnez Date d'Enregistrement Pour Aujourd'hui Workout

en: Select Result Measurement
fr_FR: Sélection mesure de résultat

en: Select Role
fr_FR: Sélectionner un rôle

en: Select Source
fr_FR: Sélectionner la source

en: Select Staff Member
fr_FR: Sélectionnez Membre du personnel

en: Select Time
fr_FR: Sélectionnez Heure

en: Select list
fr_FR: Sélectionnez la liste:

en: Select workout activity to add on selected days
fr_FR: Sélectionnez une activité d'entraînement pour ajouter des jours sélectionnés

en: Sell Product
fr_FR: Vendre un produit

en: Sell Records
fr_FR: vendre des disques

en: Send Capmaign
fr_FR: Envoyer Capmaign

en: Send Message
fr_FR: Envoyer le message

en: Sent
fr_FR: Envoyée

en: Sent Messages
fr_FR: Messages envoyés

en: September
fr_FR: Septembre

en: Set Language to RTL
fr_FR: Définir la langue pour RTL

en: Sets
fr_FR: 4 EnsembleS

en: Setting
fr_FR: Réglage

en: Settings
fr_FR: Paramètres

en: ShortCodes For Notification Mail Message
fr_FR: Shortcodes pour la notification Mail Message

en: Show _MENU_ entries
fr_FR: Afficher les entrées de _MENU_

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
fr_FR: Affichage 0 à 0 de 0 entrées

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
fr_FR: Affichage _START_ à _END_ des entrées de _TOTAL_

en: Sign Up Fee
fr_FR: frais d'inscription

en: Sign out
fr_FR: Déconnexion

en: SignUp Fee
fr_FR: frais d'inscription

en: Signup Fee
fr_FR: frais d'inscription

en: Sorry, Your account is expired.
fr_FR: Désolé, Votre compte est expiré.

en: Source
fr_FR: Alimentation

en: Source List
fr_FR: Liste des sources

en: Specialization
fr_FR: Spécialisation

en: Staff Attendance
fr_FR: Participation du personnel

en: Staff Attendance Report
fr_FR: Le personnel Rapport de présence

en: Staff Attendance, Date
fr_FR: Participation du personnel, Date

en: Staff List
fr_FR: Équipe

en: Staff Member
fr_FR: Membre du staff

en: Staff Member Email
fr_FR: Email Membre du personnel

en: Staff Member Name
fr_FR: Nom Membre du personnel

en: Staff Member can view own trainee member's details
fr_FR: Membre du personnel peut voir les détails de propre stagiaire membres

en: Staff Members
fr_FR: Les membres du personnel

en: Staff Name
fr_FR: Nom du personnel

en: Start Date
fr_FR: Date de début

en: Start From
fr_FR: Départ de

en: Start Time
fr_FR: Heure de début

en: Starting Time
fr_FR: Heure du début

en: Starting Year
fr_FR: Année de commencement

en: Status
fr_FR: statut

en: Step-1 Add Workout
fr_FR: Step-1 Ajouter Workout

en: Step-2 Save
fr_FR: Step-2 Enregistrer

en: Store
fr_FR: Magasin

en: Store & Products
fr_FR: Store & Produits

en: Strat Date
fr_FR: Strat date

en: Subject
fr_FR: Sujet

en: Subscription History
fr_FR: Histoire d'abonnement

en: Subtotal :
fr_FR: Sous-total:

en: Success
fr_FR: Succès

en: Success! Accountant Deleted Successfully.
fr_FR: Le succès! Comptable supprimé avec succès.

en: Success! Activity Successfully Assigned.
fr_FR: Le succès! Activité avec succès Assigned.

en: Success! Activity Unassigned Successfully.
fr_FR: Le succès! Activité Unassigned avec succès.

en: Success! Api Key Saved successfully.
fr_FR: Le succès! Clé API sauvé avec succès.

en: Success! Api Key Updated successfully.
fr_FR: Le succès! Clé API Mise à jour avec succès.

en: Success! Attendance Saved Successfully.
fr_FR: Le succès! Participation enregistré avec succès.

en: Success! Group Added Successfully.
fr_FR: Le succès! Groupe ajouté.

en: Success! Mail Synchronize Successfully Done.
fr_FR: Le succès! Courrier Synchroniser avec succès Terminé.

en: Success! Member activated successfully.
fr_FR: Le succès! Membre activé avec succès.

en: Success! Message Deleted Successfully.
fr_FR: Le succès! Message supprimé.

en: Success! Message Sent Successfully.
fr_FR: Le succès! Message envoyé avec succès.

en: Success! Password Updated Successfully
fr_FR: Le succès! Mot de passe Mise à jour avec succès

en: Success! Payment Added Successfully.
fr_FR: Le succès! Paiement ajouté.

en: Success! Payment Record Deleted Successfully.
fr_FR: Le succès! Fiche de paiement supprimé avec succès.

en: Success! Payment Successfully Completed.
fr_FR: Le succès! Paiement complété avec succès.

en: Success! Record Deleted Successfully
fr_FR: Le succès! Enregistrement Supprimé avec succès

en: Success! Record Deleted Successfully Updated.
fr_FR: Le succès! Enregistrement Supprimé avec succès Mise à jour.

en: Success! Record Deleted Successfully.
fr_FR: Le succès! Enregistrement supprimé avec succès.

en: Success! Record Saved Successfully
fr_FR: Le succès! Enregistrez enregistré avec succès

en: Success! Record Saved Successfully.
fr_FR: Le succès! Enregistrez enregistré avec succès.

en: Success! Record Saved Successfully.Please login again to see changes.
fr_FR: Le succès! Conserver à nouveau Successfully.Please connexion pour voir les changements.

en: Success! Record Successfully Saved.
fr_FR: Le succès! Fiche enregistrée avec succès.

en: Success! Record Successfully Updated.
fr_FR: Le succès! Enregistrement avec succès Mise à jour.

en: Success! Record Updated Successfully
fr_FR: Le succès! Mise à jour de la fiche avec succès

en: Success! Record Updated Successfully.
fr_FR: Le succès! Fiche mise à jour avec succès.

en: Success! Settings Saved Successfully.
fr_FR: Le succès! Paramètres sauvegardés avec succès.

en: Success! Settings Saved successfully.
fr_FR: Le succès! Paramètres sauvegardés avec succès.

en: Success! Staff Member Deleted Successfully.
fr_FR: Le succès! Membre du personnel supprimé avec succès.

en: Sunday
fr_FR: Dimanche

en: Supplier Name
fr_FR: Nom du fournisseur

en: Sync Mail
fr_FR: Sync courrier

en: System Language
fr_FR: Langue du système

en: System Name
fr_FR: Name System

en: System Setting
fr_FR: Paramètres système

en: System Settings
fr_FR: Paramètres système

en: TO
fr_FR: à

en: Take/View Attendance
fr_FR: Prenez / Voir Participation

en: There is not enough data to generate report
fr_FR: Il n'y a pas suffisamment de données pour générer un rapport

en: There is not enough data to generate report.
fr_FR: Il n'y a pas assez de données pour générer le rapport.

en: Thigh Progress Report
fr_FR: Cuisse Rapport d'étape

en: Thigh Report
fr_FR: Rapport cuisse

en: Thing
fr_FR: chose

en: Thursday
fr_FR: Jeudi

en: Time
fr_FR: Heure

en: Title
fr_FR: Titre

en: To
fr_FR: À

en: Total
fr_FR: Tota

en: Total Amount
fr_FR: Montant total

en: Total Group Members
fr_FR: Membres du groupe total

en: Trial End Date
fr_FR: Trial Date de fin

en: Tuesday
fr_FR: Mardi

en: Unlimited
fr_FR: Illimité

en: Unpaid
fr_FR: Non payé

en: Username
fr_FR: Nom d'utilisateur

en: Version
fr_FR: Vssion

en: View
fr_FR: Vue

en: View Activity
fr_FR: Voir l'activité

en: View Attendance
fr_FR: Voir Participation

en: View Measurement
fr_FR: Voir mesure

en: View Member
fr_FR: Voir le

en: View Nutrition
fr_FR: Voir nutrition

en: View Nutrition Schedule
fr_FR: Voir annexe Nutrition

en: View Workout
fr_FR: Afficher l'Entraînement

en: View Workouts
fr_FR: Voir Workouts

en: Waist
fr_FR: Taille

en: Waist  Progress Report
fr_FR: Tour de taille Rapport d'étape

en: Waist Report
fr_FR: Rapport taille

en: Wednesday
fr_FR: Mercredi

en: Week
fr_FR: Semaine

en: Weight
fr_FR: Poids

en: Weight Progress Report
fr_FR: Poids Rapport d'étape

en: Weight Report
fr_FR: Rapport Poids

en: Workout
fr_FR: Entraînement

en: Workout List
fr_FR: Liste d'entraînement

en: Workout Logs
fr_FR: Logs d'entraînement

en: Year
fr_FR: Année

en: You are not authorized to access that location.
fr_FR: Vous n'êtes pas autorisé à accéder à cet emplacement.

en: Your Workout
fr_FR: Votre séance d'entraînement

en: Zip code
fr_FR: Code postal

en: activate to sort column ascending
fr_FR: activer pour trier la colonne ascendante

en: activate to sort column descending
fr_FR: activer pour trier la colonne descendante

en: enter category name
fr_FR: entrez le nom de la catégorie

en: here to redirect on 	login page.
fr_FR: ici pour rediriger la page \ de tlogin.

en: income
fr_FR: revenus

en: state
fr_FR: état

en: success! Record Saved Successfully.
fr_FR: le succès! Enregistrez enregistré avec succès.
