Gym Master - en to fa translation catalogue (628 entries)

en: Add Activity
fa: اضافه کردن فعالیت

en: Success! Record Saved Successfully.
fa: موفقیت! ضبط موفقیت ذخیره شد.

en: Success! Record Deleted Successfully
fa: موفقیت! ضبط با موفقیت حذف شد

en: Edit Activity
fa: ویرایش فعالیت

en: Success! Record Updated Successfully.
fa: موفقیت! ضبط با موفقیت به روز شد

en: Success! Record Saved Successfully.Please login again to see changes.
fa: موفقیت! ضبط ذخیره شده Successfully.Please ورود دوباره به دیدن تغییرات.

en: Add Class Schedule
fa: اضافه کردن برنامه کلاس

en: Success! Record Saved Successfully
fa: موفقیت! ضبط با موفقیت ذخیره شد

en: Error! There was an error while updating,Please try again later.
fa: خطا! خطایی در حین به روز رسانی وجود دارد، لطفا بعدا دوباره امتحان کنید.

en: Edit Class Schedule
fa: ویرایش برنامه کلاس

en: Success! Record Updated Successfully
fa: موفقیت! ضبط با موفقیت به روزرسانی

en: Success! Staff Member Deleted Successfully.
fa: موفقیت! عضو با موفقیت حذف شد.

en: Weight Report
fa: گزارش وزن

en: Day
fa: روز

en: Thigh Report
fa: ران را گزارش دهید

en: Height Report
fa: ارتفاع را گزارش دهید

en: Chest Report
fa: گزارش قفسه سینه

en: Waist Report
fa: دور کمر را گزارش دهید

en: Arms Report
fa: اسلحه را گزارش دهید

en: Fat Report
fa: گزارش چربی

en: Not Paid
fa: پرداخت نشده

en: Partially Paid
fa: نیمه پرداخت

en: Membership Reminder Alert!
fa: یادآوری عضویت هشدار!

en: January
fa: ژانویه

en: February
fa: فوریه

en: March
fa: مارس

en: April
fa: آوریل

en: May
fa: می

en: June
fa: ژوئن

en: July
fa: جولای

en: August
fa: اگوست

en: September
fa: سپتامبر

en: October
fa: اکتبر

en: November
fa: نوامبر

en: December
fa: دسامبر

en: You are not authorized to access that location.
fa: شما مجاز به دسترسی به آن مکان.

en: Class
fa: کلاس

en: Present
fa: ارائه شدن، ارائه دادن

en: Absent
fa: 13 (1 غایب )

en: Staff Member
fa: عضو هیات

en: Success! Settings Saved Successfully.
fa: موفقیت! تنظیمات موفقیت ذخیره شد.

en: Success! Settings Saved successfully.
fa: موفقیت! تنظیمات موفقیت ذخیره شد.

en: Add Accountant
fa: اضافه کردن حسابدار

en: Success! Record Successfully Saved.
fa: موفقیت! ضبط موفقیت ذخیره شد.

en: Edit Accountant
fa: ویرایش حسابدار

en: Success! Accountant Deleted Successfully.
fa: موفقیت! حسابدار موفقیت حذف شد.

en: Add/Remove Category
fa: اضافه کردن / حذف رده

en: enter category name
fa: نام دسته را وارد کنید

en: Add Category
fa: اضافه کردن رده

en: Category
fa: دسته بندی

en: Action
fa: عمل

en: Delete
fa: حذف کردن

en: Close
fa: بستن

en: Add/Remove Instalment Plan
fa: اضافه کردن / حذف برنامه Instalment

en: Enter Duration Number
fa: شماره را وارد کنید مدت زمان

en: Select Duration
fa: انتخاب مدت

en: Days
fa: روز ها

en: Week
fa: هفته

en: Month
fa: ماه

en: Year
fa: سال

en: Plan
fa: طرح

en: Add/Remove Role
fa: اضافه کردن / حذف نقش

en: Enter Role
fa: نقش را وارد کنید

en: Add Role
fa: اضافه کردن نقش

en: No roles added
fa: بدون نقش اضافه

en: Add/Remove Specialization
fa: اضافه کردن / حذف تخصصی

en: Enter Specialization
fa: تخصصی را وارد کنید

en: Add/Remove Interest
fa: اضافه کردن / حذف بهره

en: Enter Interest
fa: بهره را وارد کنید

en: Add Interest
fa: اضافه کردن علاقه

en: Interest
fa: سود، بهره

en: No record added yet
fa: هیچ سابقه اضافه نشده است

en: Add/Remove Source
fa: اضافه کردن / حذف منبع

en: Enter Source
fa: را وارد کنید منبع

en: Add Source
fa: اضافه کردن منبع

en: Source List
fa: لیست منبع

en: Add/Remove Levels
fa: اضافه کردن / حذف سطوح

en: Enter Level
fa: را وارد کنید سطح

en: Add Level
fa: اضافه کردن سطح

en: Levels
fa: سطوح

en: Activity
fa: فعالیت

en: Sets
fa: مجموعه

en: Reps
fa: تکرار

en: KG
fa: کیلوگرم می باشد

en: Rest Time
fa: زمان استراحت

en: Kg
fa: کیلوگرم می باشد

en: Min
fa: کمینه.

en: Your Workout
fa: تمرین خود را

en: No Workout assigned for today.You can add data from below.
fa: هیچ تمرین اختصاص داده شده برای today.You می توانید داده ها را از زیر اضافه کنید.

en: Level
fa: سطح

en: Select Level
fa: انتخاب سطح

en: Category List
fa: فهرست دسته

en: Edit/Delete Measurement
fa: ویرایش / حذف اندازه گیری

en: Image
fa: تصویر

en: Measurement
fa: اندازه گیری

en: Result
fa: نتیجه:

en: Record Date
fa: تاریخ ثبت

en: No Data Found.
fa: داده ای یافت نشد.

en: Add/Remove Event Place
fa: اضافه کردن / حذف رویداد

en: Enter Place Name
fa: محل نام را وارد کنید

en: Add Place
fa: اضافه کردن محل

en: Place Name
fa: نام مکان

en: Group Members
fa: اعضای گروه

en: No Members Assigned Yet.
fa: سایت ندارند اختصاص داده است.

en: Add Payment
fa: اضافه کردن پرداخت

en: Paid Amount
fa: مقدار پرداخت شده

en: Payment By
fa: پرداخت توسط

en: Cash
fa: پول نقد

en: Cheque
fa: بررسی

en: Bank Transfer
fa: بانک

en: Invoice
fa: صورتحساب

en: Issue Date
fa: تاریخ صدور

en: Status
fa: وضعیت

en: Payment To
fa: پرداخت به

en: Bill To
fa: بیل برای

en: Membership Type
fa: نوع عضویت

en: Sign Up Fee
fa: ثبت نام کردن هزینه

en: Membership Fee
fa: هزینه عضویت

en: Total
fa: جمع

en: Subtotal :
fa: مجموع سبد خرید

en: Payment Made :
fa: پرداخت ساخته شده:

en: Due Amount  :
fa: مبلغ بدهی:

en: Payment History
fa: تاریخ پرداخت

en: Date
fa: تاریخ

en: Amount
fa: مقدار

en: Method
fa: روش ها

en: Invoice Entries
fa: فاکتور مطالب

en: Entry
fa: ورودی ، داده

en: Price
fa: قیمت

en: Username
fa: نام کاربری

en: Grand Total :
fa: جمع کل

en: Print
fa: چاپ

en: Notice Detail
fa: جزئیات توجه

en: Notice Title
fa: توجه عنوان

en: Notice Comment
fa: دریافت نظر

en: Notice For
fa: توجه کنید برای

en: Start Date
fa: تاریخ شروع

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Assign Workout
fa: اختصاص تمرین

en: success! Record Saved Successfully.
fa: موفقیت! ضبط موفقیت ذخیره شد.

en: Error! Workout days data couldn't saved.Please try again.
fa: خطا! روز تمرین داده نمی تواند saved.Please دوباره امتحان کنید.

en: Error! Record couldn't saved.Please try again.
fa: خطا! ضبط نمی تواند saved.Please دوباره امتحان کنید.

en: View Workout
fa: نمایش تمرین

en: Error! Workout days daya couldn't saved.Please try again.
fa: خطا! تمرین روز دایا نمی تواند saved.Please دوباره امتحان کنید.

en: Success! Record Deleted Successfully.
fa: موفقیت! ضبط موفقیت حذف شد.

en: Success! Attendance Saved Successfully.
fa: موفقیت! حضور و غیاب با موفقیت ذخیره شد.

en: Error! Please Select Member/Staff-Member.
fa: خطا! لطفا عضو / ستاد اعضا را انتخاب کنید.

en: Add Workout
fa: اضافه کردن تمرین

en: Add Measurement
fa: اضافه کردن اندازه گیری

en: Edit Measurement
fa: ویرایش اندازه گیری

en: Test Email
fa: تست ایمیل

en: Add Group
fa: اضافه کردن گروه

en: Success! Group Added Successfully.
fa: موفقیت! گروه با موفقیت اضافه شد.

en: Edit Group
fa: ویرایش گروه

en: Add Member
fa: اضافه کردن کاربران

en: Edit Member
fa: ویرایش کاربران

en: Success! Member activated successfully.
fa: موفقیت! کاربران موفقیت فعال شد.

en: Success! Message Sent Successfully.
fa: موفقیت! پیام با موفقیت ارسال شد.

en: Error! Message Couldn't be Sent, Please Try Again.
fa: خطا! پیام تواند ارسال نمی شود، لطفا دوباره امتحان کنید.

en: Success! Message Deleted Successfully.
fa: موفقیت! پیام موفقیت حذف شد.

en: Success! Api Key Saved successfully.
fa: موفقیت! کلید API موفقیت ذخیره شد.

en: Success! Api Key Updated successfully.
fa: موفقیت! کلید API موفقیت به روز شد

en: Success! Mail Synchronize Successfully Done.
fa: موفقیت! ایمیل همگام سازی با موفقیت انجام.

en: Campaign Tests Not Sent!
fa: تست کمپین ارسال نشد!

en: Campaign Tests Sent!
fa: تست کمپین ارسال شد!

en: Error! Record Not Saved.Please Try Again.
fa: خطا: تنظیمات ذخیره نمی‌شوند، لطفاً دوباره امتحان کنید.

en: Success! Record Successfully Updated.
fa: موفقیت! ضبط با موفقیت به روز شد

en: Error! Record Not Updated.Please Try Again.
fa: خطا! ضبط کنید Updated.Please دوباره تلاش کنید.

en: Success! Record Deleted Successfully Updated.
fa: موفقیت! ضبط با موفقیت حذف شد به روز رسانی.

en: Add Nutrition Schedule
fa: اضافه کردن تغذیه برنامه

en: Success
fa: موفقیت آمیز

en: Error! Nutrition data couldn't saved.Please try again.
fa: خطا! تغذیه داده نمی تواند saved.Please دوباره امتحان کنید.

en: Error! Nutrition Schedule couldn't saved.Please try again.
fa: خطا! تغذیه برنامه نمی تواند saved.Please دوباره امتحان کنید.

en: View Nutrition Schedule
fa: نمایش ها فهرست برنامه ها تغذیه

en: Error! New password and confirm password does not matched.Please try again.
fa: خطا! کلمه عبور جدید و رمز عبور اعلام می کند matched.Please دوباره سعی کنید.

en: Success! Password Updated Successfully
fa: موفقیت! رمز عبور با موفقیت به روزرسانی

en: Error! Current password is wrong.Please try again.
fa: خطا! رمز عبور فعلی است wrong.Please دوباره امتحان کنید.

en: Error! Email-id already exists.Please try again.
fa: خطا! ایمیل به شناسه حال حاضر exists.Please دوباره امتحان کنید.

en: Registration completed successfully. Please Check email
fa: ثبت نام با موفقیت انجام شد. لطفا چک کردن ایمیل

en: Add Membership
fa: اضافه کردن عضویت

en: Error! There was an error while saving,Please try again later.
fa: خطا! خطایی رخ حالی که صرفه جویی، لطفا بعدا دوباره امتحان کنید.

en: Edit Membership
fa: ویرایش عضویت

en: Success! Activity Successfully Assigned.
fa: موفقیت! فعالیت موفقیت اختصاص داده است.

en: Success! Activity Unassigned Successfully.
fa: موفقیت! فعالیت اختصاص داده نشده با موفقیت.

en: Success! Payment Added Successfully.
fa: موفقیت! پرداخت موفقیت اضافه شد.

en: Success! Payment Record Deleted Successfully.
fa: موفقیت! ضبط پرداخت موفقیت حذف شد.

en: Success! Payment Successfully Completed.
fa: موفقیت! پرداخت با موفقیت انجام شد.

en: Paypal Payment IPN save failed to DB.
fa: پرداخت پی پال IPN ذخیره به DB شکست خورده است.

en: Add Staff Member
fa: اضافه کردن عضو

en: Edit Staff Member
fa: ویرایش عضو

en: Sorry, Your account is expired.
fa: با عرض پوزش، حساب شما منقضی شده است.

en: Error! Your account not activated yet!
fa: خطا! حساب کاربری شما فعال نشده است!

en: Invalid username or password, try again
fa: نام کاربری یا رمز عبور را اشتباه، دوباره سعی کنید

en: Not Taken
fa: گرفته شده است

en: Members
fa: اعضا

en: Staff Members
fa: اعضای کارکنان

en: Accountants
fa: حسابداران

en: Administrator
fa: مدیریت

en: No data available in table
fa: داده ای در جدول وجود ندارد

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
fa: نمایش _START_ به _END_ از نوشته های _TOTAL_

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
fa: نمایش 0 تا 0 از 0 نوشته

en: (filtered from _MAX_ total entries)
fa: (فیلتر از _MAX_ تعداد مطالب)

en: Show _MENU_ entries
fa: نمایش نوشته ها _MENU_

en: Loading...
fa: در حال بارگذاری ...

en: Processing...
fa: در حال پردازش

en: Search
fa: جستجو

en: No matching records found
fa: هیچ ثبتی تطبیق پیدا شده است

en: First
fa: اولین

en: Last
fa: آخرین

en: Next
fa: بعد

en: Previous
fa: قبلی

en: activate to sort column ascending
fa: فعال شدن به ترتیب صعودی ستون

en: activate to sort column descending
fa: فعال شدن به ترتیب نزولی ستون

en: Activity List
fa: فهرست فعالیت

en: Activity Name
fa: نام فعالیت

en: Activity Category
fa: فعالیت رده

en: Activity Trainer
fa: ترینر فعالیت

en: Select Category
fa: دسته را انتخاب کنید

en: Activity Title
fa: عنوان فعالیت

en: Assign to Staff Member
fa: اختصاص به عضو

en: Select Staff Member
fa: انتخاب عضو

en: Select Membership
fa: انتخاب عضویت

en: Save Activity
fa: ذخیره فعالیت

en: Profile Setting
fa: تنظیم مشخصات

en: Admin
fa: مدیر

en: Personal Information
fa: اطلاعات شخصی

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: Email
fa: ایمی

en: Login Information
fa: اطلاعات ورود به سیستم

en: Password
fa: رمز عبور

en: Display Image
fa: نمایش تصویر

en: Save Details
fa: ذخیره اطلاعات

en: Dashboard
fa: داشبورد

en: Group
fa: گروه

en: Class & Nutrition Schedule
fa: کلاس و تغذیه برنامه

en: Class Schedule
fa: برنامه ی کلاسی

en: Nutrition Schedule
fa: تغذیه برنامه

en: Member Management
fa: مدیریت کاربران

en: Accountant
fa: حسابدار

en: Workout
fa: تمرین

en: Daily Workout
fa: تمرین روزانه

en: Store & Products
fa: فروشگاه و محصولات

en: Product
fa: محصول

en: Store
fa: ذخیره

en: Reservation
fa: رزرو

en: Attendance
fa: حضور

en: Payment
fa: پرداخت

en: Membership Payment
fa: عضویت پرداخت

en: Income
fa: درآمد

en: Expenses
fa: مخارج

en: Message
fa: پیام

en: Newsletter
fa: عضویت در خبرنامه

en: Notice
fa: اطلاع

en: Report
fa: گزار

en: Email Settings
fa: تنظیمات ایمیل

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Access Right
fa: اجازه دسترسی

en: Class List
fa: فهرست کلاس

en: Class Name
fa: نام کلاس :

en: Add
fa: اضافه کردن

en: Select Assistant Staff Member
fa: انتخاب دستیار کاربران

en: Location
fa: موقعیت

en: Select Days
fa: انتخاب روز

en: Sunday
fa: یکشنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه شنبه

en: Wednesday
fa: چهار شنبه

en: Thursday
fa: پنج شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa:  شنبه

en: Start Time
fa: زمان آغاز

en: Select Time
fa: انتخاب زمان

en: End Time
fa: زمان پایان

en: Add Time
fa: اضافه کردن زمان

en: Save Class
fa: صرفه جویی کلاس

en: Class Schedules
fa: برنامه کلاس

en: Staff Name
fa: نام کارکنان

en: Starting Time
fa: زمان شروع

en: Ending Time
fa: پایان زمان

en: Edit
fa: ویرایش

en: Member
fa: عضو

en: Membership
fa: عضویت

en: Group List
fa: فهرست گروه

en: Payment by month
fa: پرداخت توسط ماه

en: There is not enough data to generate report
fa: اطلاعات کافی برای تولید گزارش وجود ندارد

en: Member Attendance Report
fa: حضور و غیاب کاربران گزارش

en: No of Member
fa: تعداد کاربران

en: Staff Attendance Report
fa: کارکنان گزارش حضور و غیاب

en: Number of Staff Members
fa: تعداد کارکنان

en: Staff Attendance
fa: حضور و غیاب کارکنان

en: Weight Progress Report
fa: وزن گزارش پیشرفت

en: Waist  Progress Report
fa: دور کمر گزارش پیشرفت

en: Thigh Progress Report
fa: ران گزارش پیشرفت

en: Arms Progress Report
fa: سلاح گزارش پیشرفت

en: Height Progress Report
fa: ارتفاع گزارش پیشرفت

en: Chest Progress Report
fa: قفسه سینه گزارش پیشرفت

en: Fat Progress Report
fa: چربی گزارش پیشرفت

en: Version
fa: نسخه

en: Member since
fa: تاریخ عضویت

en: Profile
fa: پروفایل

en: Sign out
fa: خروج

en: Settings
fa: تنظیمات

en: System Settings
fa: تنظیمات سیستم

en: Gym Name
fa: نام باشگاه

en: Starting Year
fa: سال شروع

en: Gym Address
fa: بدنسازی نشانی

en: Office Phone Number
fa: شماره تلفن دفتر

en: Country
fa: کشور

en: System Language
fa: سیستم زبان

en: Set Language to RTL
fa: تنظیم زبان به RTL

en: Enable
fa: قادر ساختن

en: Date Picker Language
fa: تاریخ کننده زبان

en: Date Formate
fa: تاریخ فرمات

en: Calendar Language
fa: تقویم زبان

en: Gym Logo
fa: بدنسازی لوگو

en: Cover Image
fa: تصویر روی جلد

en: Measurement Units
fa: واحد های اندازه گیری

en: Weight
fa: وزن

en: Height
fa: قد

en: Chest
fa: قفسه سینه : 49.5 "

en: Waist
fa: دور کمر : 47.5 "

en: Thing
fa: چیز

en: Arms
fa: اسلحه

en: Fat
fa: چربی

en: Member Privacy Setting
fa: کاربران تنظیم حریم خصوصی

en: Member can view other member's details
fa: کاربران می توانید جزئیات اعضای دیگر مشاهده

en: Staff Member can view own trainee member's details
fa: عضو توانید جزئیات عضو کارآموز خود را مشاهده

en: Paypal Setting
fa: تنظیم پی پال

en: Enable Sandbox
fa: فعال کردن گودال ماسهبازی

en: Paypal Email Id
fa: شناسه ایمیل پی پال

en: Select Currency
fa: انتخاب ارز

en: Membership Alert Message Setting
fa: عضویت هشدار پیام تنظیم

en: Enable Alert Mail
fa: فعال کردن هشدار ایمیل

en: Reminder Before Days
fa: یادآور قبل از روز

en: Reminder Message
fa: پیام یادآوری

en: ShortCodes For Notification Mail Message
fa: کد کوتاه برای ایمیل هشدار از طریق پیام

en: Member Name
fa: نام عضو

en: Membership Name
fa: نام عضویت

en: Membership Start Date
fa: عضویت تاریخ شروع

en: Membership End Date
fa: عضویت تاریخ پایان

en: Message Setting
fa: پیام تنظیم

en: Member can Message To other's
fa: می توانید عضو پیام برای دیگر

en: Header & Footer Text
fa: سربرگ و پاورقی متن

en: Left Header Text
fa: سمت چپ سربرگ متن

en: Footer Text
fa: متن پانویس

en: Save Settings
fa: تنظیمات را ذخیره کن

en: Access Right Settings
fa: دسترسی به تنظیمات راست

en: Menu
fa: فهرست

en: Attendence
fa: حضور و غیاب

en: Assigned Workouts
fa: تمرینات اختصاص داده

en: Workouts
fa: تمرینات

en: Fee Payment
fa: مبلغ پرداختی

en: Expense
fa: هزینه

en: Account
fa: حساب کاربری

en: Subscription History
fa: تاریخچه اشتراک

en: Save
fa: ذخیره شود

en: Accountant List
fa: فهرست حسابدار

en: Photo
fa: عکس

en: Accountant Name
fa: نام حسابدار

en: Accountant Email
fa: حسابدار ایمیل

en: Mobile No.
fa: تلفن همراه

en: Middle Name
fa: نام پدر

en: Gender
fa: جنسیت

en: Male
fa: مرد

en: Female
fa: زن

en: Date of birth
fa: تاریخ تولد

en: Contact Information
fa: اطلاعات تماس

en: Home Town Address
fa: صفحه اصلی آدرس Town

en: City
fa: شهر

en: Mobile Number
fa: شماره تلفن همراه

en: Phone
fa: شماره ثابت

en: Save Accountant
fa: ذخیره حسابدار

en: Workout Logs
fa: پاتوق

en: Select Member
fa: انتخاب کاربران

en: Description
fa: توضیحات

en: End Date
fa: تاریخ پایان

en: Select workout activity to add on selected days
fa: فعالیت های تمرین را انتخاب کنید به اضافه کردن در روزهای

en: Step-1 Add Workout
fa: گام به گام 1 اضافه کردن تمرین

en: Step-2 Save Workout
fa: گام 2 ذخیره تمرین

en: Save Workout
fa: ذخیره تمرین

en: Start From
fa: از ... شروع کنید

en: TO
fa: تا

en: Day name
fa: نام روز

en: Workout Log
fa: ورود به سیستم تمرین

en: No Record Found
fa: هیچ سابقه ای پیدا نشد

en: Member Goal
fa: هدف کاربران

en: View Workouts
fa: مشاهده و تمرینات

en: Member Attendance
fa: حضور و غیاب کاربران

en: Select Class
fa: انتخاب کلاس

en: Take/View Attendance
fa: نگاهی / نمایش حضور و غیاب

en: Save Attendance
fa: ذخیره حضور و غیاب

en: No record found.
fa: هیچ سابقه ای پیدا نشد.

en: Staff Attendance, Date
fa: حضور و غیاب کارکنان، تاریخ

en: Workout Daily
fa: تمرین روزانه

en: Workout List
fa: فهرست تمرین

en: Result Measurement
fa: اندازه گیری نتیجه

en: Select Result Measurement
fa: اندازه گیری نتیجه را انتخاب کنید

en: Result Date
fa: نتیجه تاریخ

en: Save Measurement
fa: ذخیره اندازه گیری

en: Select Date
fa: انتخاب تاریخ

en: Select Record Date For Today Workout
fa: انتخاب تاریخ رکورد برای امروز تمرین

en: Note
fa: نکته

en: Mobile
fa: موبایل

en: View
fa: مشاهده

en: View Measurement
fa: نمایش اندازه گیری

en: Email Setting
fa: تنظیم ایمیل

en: Host
fa: میزبان

en: Port
fa: پورت

en: To
fa: تا

en: Send Test Mail
fa: ارسال ایمیل را امتحان کنید

en: Group Name
fa: اسم گروه

en: Group Image
fa: تصویر گروه

en: Save Group
fa: صرفه جویی گروه

en: Total Group Members
fa: کاربران گروه ها

en: Members List
fa: لیست اعضا

en: Member ID
fa: ID کاربران

en: Address
fa: آدر

en: state
fa: دولت

en: Zip code
fa: کد پستی

en: Physical Information
fa: اطلاعات فیزیکی

en: Centimeter
fa: سانتی متر

en: Inches
fa: اینچ

en: Percentage
fa: در صد

en: More Information
fa: اطلاعات بیشتر

en: Add Staff
fa: اضافه کردن کارکنان

en: Interested Area
fa: منطقه علاقه مند

en: Select Interest
fa: انتخاب بهره

en: Add/Remove
fa: اضافه کردن حذف

en: Source
fa: منبع

en: Select Source
fa: انتخاب منبع

en: Referred By
fa: معرفی توسط

en: Inquiry Date
fa: تاریخ استعلام

en: Trial End Date
fa: دادگاه تاریخ پایان

en: Member Type
fa: نوع کاربران

en: Prospect
fa: چشم انداز

en: Alumni
fa: فارغ التحصیلان

en: Add Class
fa: اضافه کردن کلاس

en: Membership Status
fa: وضعیت عضویت

en: Continue
fa: ادامه

en: Expired
fa: تمام شده

en: Dropped
fa: کاهش یافته است

en: Membership Valid From
fa: عضویت معتبر از

en: First Payment Date
fa: تاریخ پرداخت

en: Save Member
fa: ذخیره اعضا

en: Joining Date
fa: پیوستن به تاریخ

en: Expire Date
fa: تاریخ انقضا:

en: Activate
fa: فعال شدن

en: Activated
fa: فعال

en: View Attendance
fa: نمایش حضور و غیاب

en: Member List
fa: فهرست کاربران

en: Go
fa: برو

en: View Member
fa: نمایش

en: Name
fa: نام

en: Mobile No
fa: تلفن همراه

en: Date Of Birth
fa: تاریخ تولد

en: Moreinfo
fa: اطلاعات بیشتر

en: MemberShip
fa: عضویت

en: Expiry Date
fa: تاریخ انقضا

en: Classes
fa: کلاس ها

en: Interest Area
fa: ناحیه مورد نظر

en: Groups
fa: گروه

en: Add Weight
fa: اضافه کردن وزن

en: Add Waist
fa: اضافه کردن دور کمر

en: Add Thigh
fa: اضافه کردن ران

en: Add Arms
fa: اضافه کردن اسلحه

en: Add Height
fa: اضافه کردن ارتفاع

en: Add Chest
fa: اضافه کردن قفسه سینه

en: Add Fat
fa: اضافه کردن چربی

en: Add Photo
fa: اضافه کردن عکس

en: Membership Title
fa: عنوان عضویت

en: Due Amount
fa: مبلغ بدهی

en: Payment Status
fa: وضعیت پرداخت

en: Compose Message
fa: نوشتن پیام

en: Compose
fa: سرودن

en: Inbox
fa: صندوق

en: Sent
fa: ارسال شد

en: Message To
fa: پیام برای

en: None
fa: خالی

en: Subject
fa: موضوع

en: Message Comment
fa: پیام نظر

en: Send Message
fa: ارسال پیام

en: Inbox Messages
fa: پیام های صندوق

en: Message From
fa: پیام از

en: Sent Messages
fa: پیام های ارسال شده

en: Setting
fa: تنظیمات

en: Sync Mail
fa: همگام سازی ایمیل

en: MailChimp list
fa: لیست MailChimp

en: Select list
fa: فهرست انتخاب:

en: Campaign list
fa: لیست کمپین

en: Select Campaign
fa: انتخاب کمپین

en: Send Capmaign
fa: ارسال Capmaign

en: Campaign
fa: نمونه

en: MailChimp API key
fa: API میل چیمپ

en: Mailing list
fa: ثبت ایمیل

en: Add Notice
fa: اضافه کردن توجه

en: Notice List
fa: فهرست مقررات

en: Notice Title
fa: توجه عنوان

en: All
fa: همه

en: Comment
fa: اظهار نظر

en: Nutrition Schdule List
fa: تغذیه فهرست Schdule

en: Select Nutrition to add on selected days
fa: انتخاب کنید تغذیه به اضافه کردن در روزهای

en: Break Fast
fa: افطار

en: Mid-Morning Snacks
fa: اواسط صبح اسنک

en: Lunch
fa: ناهار

en: Afternoon Snacks
fa: بعد از ظهر اسنک

en: Dinner
fa: شام می خوای؟

en: + Add Nutrition
fa: + اضافه کردن تغذیه

en: Step-2 Save
fa: گام 2 ذخیره

en: Time
fa: زمان

en: Nutrition Schedule List
fa: تغذیه فهرست برنامه

en: Member Photo
fa: عکس کاربران

en: View Nutrition
fa: نمایش تغذیه

en: Add Product
fa: افزودن به محصولات

en: Products
fa: محصولات

en: Product List
fa: لیست محصولات

en: Product Name
fa: نام محصول

en: Product Price
fa: قیمت محصولات

en: Product Quantity
fa: مقدار محصول

en: Account Settings
fa: تنظیمات حساب

en: Current Password
fa: رمز عبور فعلی

en: New Password
fa: رمز جدید:

en: Confirm Password
fa: تکرار رمز عبور:

en: Other Information
fa: سایر اطلاعات

en: Add Reservation
fa: اضافه کردن رزرو

en: Schedule
fa: زمانبندی

en: Reservation List
fa: فهرست رزرو

en: Event Name
fa: نام رویداد

en: Event Date
fa: تاریخ رویداد

en: Event Place
fa: محل برگزاری

en: Select Event Places
fa: انتخاب رویداد اماکن

en: Add or Remove
fa: اضافه یا حذف

en: Place
fa: محل

en: Sell Product
fa: فروش محصولات

en: Sell Records
fa: سوابق فروش

en: Select Product
fa: انتخاب محصول

en: Quantity
fa: تعداد

en: Gym Master - GYM Management Installation Wizard
fa: باشگاه استاد - مدیریت GYM جادوگر نصب و راه اندازی

en: Database Setup
fa: پایگاه راه اندازی

en: Database Name
fa: نام پایگاه داده :

en: Database Username
fa: پایگاه نام کاربری

en: Database Password
fa: پایگاه داده رمز عبور

en: Fields are required.
fa: زمینه مورد نیاز است.

en: System Setting
fa: تنظیمات سیستم

en: System Name
fa: سیستم نام

en: Login Details
fa: جزئیات ورود

en: Finish
fa: پایان

en: Please Note :
fa: لطفا توجه داشته باشید:

en: 1. It may take couple of minutes to set-up database.
fa: 1. ممکن است چند دقیقه به راه اندازی پایگاه داده را.

en: 2. Do not refresh page after to you click on install button.
fa: 2. آیا صفحه بعد از شما به کلیک بر روی دکمه نصب تازه نیست.

en: 3. You will be acknowledge with success message once after installation finishes.
fa: 3. شما می توانید اذعان با پیام موفقیت یک بار پس از اتمام نصب و راه اندازی.

en: 4. Click on install to complete the installation.
fa: 4. در نصب برای تکمیل نصب، کلیک کنید.

en: Congratulation
fa: تبریک

en: Installation Completed Successfully
fa: نصب و راه اندازی کامل موفقیت

en: Click
fa: کلیک

en: here to redirect on 	login page.
fa: در اینجا به تغییر مسیر در صفحه \ tlogin.

en: Member Registration
fa: ثبت نام عضو

en: Select Joining Date
fa: انتخاب کنید پیوستن به تاریخ

en: Go Back
fa: برگرد

en: Membership List
fa: لیست کاربران

en: Membership Category
fa: عضویت رده

en: Membership Period
fa: دوره عضویت

en: No. of Days
fa: تعداد روز

en: Membership Limit
fa: محدود عضویت

en: Limited
fa: محدود، مشروط

en: Unlimited
fa: نا محدود

en: Membership Amount
fa: مقدار عضویت

en: Installment Plan
fa: خرید و فروش اقساطی

en: Select Instalment Plan
fa: انتخاب طرح Instalment

en: Add Installment Plan
fa: اضافه کردن برنامه نصب

en: Signup Fee
fa: هزینه ثبت نام

en: Membership Description
fa: عضویت باشرکت

en: Membership Image
fa: عضویت تصویر

en: Save Membership
fa: ذخیره عضویت

en: Instalment Amount
fa: مقدار Instalment

en: Instalment Period
fa: دوره Instalment

en: Add Instalment Plan
fa: اضافه کردن Instalment طرح

en: Instalment Plan
fa: طرح Instalment

en: SignUp Fee
fa: ثبت نام هزینه

en: Activities
fa: فعالیت

en: View Activity
fa: نمایش فعالیت

en: Select Activity
fa: انتخاب فعالیت

en: Add Expense
fa: اضافه کردن هزینه

en: Expense List
fa: لیست هزینه

en: Supplier Name
fa: تامین کننده: نام

en: Paid
fa: پرداخت شده

en: Part Paid
fa: بخش پرداخت می شود

en: Unpaid
fa: پرداخت نشده

en: Expense Entry
fa: ورود هزینه

en: Expense Amount
fa: مقدار هزینه

en: Expense Entry Label
fa: هزینه برچسب ورودی

en: Add Expense Entry
fa: اضافه کردن هزینه ورود

en: Create Expense Entry
fa: درست هزینه ورود

en: Income List
fa: فهرست درآمد

en: income
fa: درآمد

en: Income label
fa: برچسب درآمد

en: Income Entry
fa: ورود درآمد

en: Income Amount
fa: میزان درآمد

en: Income Entry Label
fa: برچسب ورود درآمد

en: Add Income Entry
fa: اضافه کردن ورودی درآمد

en: Create Income Entry
fa: درست ورودی درآمد

en: Generate Payment Invoice
fa: تولید پرداخت صورتحساب

en: Membership Payment List
fa: عضویت لیست پرداخت

en: Total Amount
fa: مقدار کل

en: Add Income
fa: اضافه کردن درآمد

en: Title
fa: عنوان

en: Pay
fa: پرداخت

en: Discount :
fa: تخفیف:

en: Attendance Report
fa: حضور و غیاب گزارش

en: Reports
fa: گزارش ها

en: Membership Report
fa: عضویت گزارش

en: Membership Status Report
fa: وضعیت عضویت را گزارش دهید

en: Payment Report
fa: پرداخت گزارش

en: Strat Date
fa: STRAT تاریخ

en: There is not enough data to generate report.
fa: اطلاعات کافی برای تولید گزارش وجود ندارد.

en: Membership report
fa: گزارش ها

en: Membership by status
fa: عضویت با وضعیت

en: Fee Payment Report By Month
fa: هزینه گزارش پرداخت توسط ماه

en: Staff List
fa: فهرست کارکنان

en: Assign Role
fa: تخصیص نقش

en: Select Role
fa: انتخاب نقش

en: Specialization
fa: تخصص

en: Save Staff
fa: ذخیره کارکنان

en: Staff Member Name
fa: نام عضو

en: Role
fa: نقش

en: Staff Member Email
fa: عضو ایمیل

en: Logging you in
fa: ورود به سیستم شما را در

en: Login
fa: ورود
