Gym Master - en to cs translation catalogue (611 entries)

en: Add Activity
cs: Přidat Activity

en: Success! Record Saved Successfully.
cs: Úspěch! Záznam úspěšně uloženy.

en: Success! Record Deleted Successfully
cs: Úspěch! Záznam úspěšně smazána

en: Edit Activity
cs: editovat aktivita

en: Success! Record Updated Successfully.
cs: Úspěch! Záznam aktualizace úspěšně.

en: Success! Record Saved Successfully.Please login again to see changes.
cs: Úspěch! opět rekordní Uloženo Successfully.Please přihlášení vidět změny.

en: Add Class Schedule
cs: Přidat plán třídy

en: Success! Record Saved Successfully
cs: Úspěch! Záznam úspěšně uloženy

en: Error! There was an error while updating,Please try again later.
cs: Chyba! Došlo k chybě při aktualizaci, Please try again later.

en: Edit Class Schedule
cs: Upravit plán Class

en: Success! Record Updated Successfully
cs: Úspěch! Záznam Aktualizovaný Úspěšně

en: Success! Staff Member Deleted Successfully.
cs: Úspěch! Zaměstnanec úspěšně smazána.

en: Weight Report
cs: hmotnost Zpráva

en: Day
cs: Den

en: Thigh Report
cs: stehenní Zpráva

en: Height Report
cs: výška Zpráva

en: Chest Report
cs: Zpráva o hruď

en: Waist Report
cs: pas Zpráva

en: Arms Report
cs: Zpráva o zbrojní

en: Fat Report
cs: Fat Zpráva

en: Not Paid
cs: nezaplaceno

en: Partially Paid
cs: částečně hrazena

en: Membership Reminder Alert!
cs: Členství Připomenutí Alert!

en: January
cs: Leden

en: February
cs: Únor

en: March
cs: Březen

en: April
cs: Duben

en: May
cs: Květen

en: June
cs: Červen

en: July
cs: Červenec

en: August
cs: Srpen

en: September
cs: Září

en: October
cs: Říjen

en: November
cs: Listopad

en: December
cs: Prosinec

en: You are not authorized to access that location.
cs: Nemáte oprávnění pro přístup k umístění.

en: Class
cs: Třída

en: Present
cs: {0}-{/0} {1}          {/1} {0}Přítomnost{/0}

en: Absent
cs: nepřítomný

en: Staff Member
cs: Zaměstnanec

en: Success! Settings Saved Successfully.
cs: Úspěch! Nastavení úspěšně uloženy.

en: Success! Settings Saved successfully.
cs: Úspěch! Nastavení úspěšně uloženo.

en: Add Accountant
cs: Přidat Accountant

en: Success! Record Successfully Saved.
cs: Úspěch! Záznam byl úspěšně uložen.

en: Edit Accountant
cs: Úpravy účetní

en: Success! Accountant Deleted Successfully.
cs: Úspěch! Účetní úspěšně smazána.

en: Add/Remove Category
cs: Přidat / Odebrat Kategorie

en: enter category name
cs: zadejte název kategorie

en: Add Category
cs: Přidat kategorii

en: Category
cs: Kategorie

en: Action
cs: Akce

en: Delete
cs: Smazat

en: Close
cs: Zavřít

en: Add/Remove Instalment Plan
cs: Přidat / Odebrat splátky plán

en: Enter Duration Number
cs: Vstup do duration Number

en: Select Duration
cs: Vybrat Trvání

en: Days
cs: Dny

en: Week
cs: Týden

en: Month
cs: měsíční

en: Year
cs: Rok

en: Plan
cs: Plán

en: Add/Remove Role
cs: Přidat / Odebrat roli

en: Enter Role
cs: vstoupit do role

en: Add Role
cs: Přidat funkci

en: No roles added
cs: přidána žádná role

en: Add/Remove Specialization
cs: Přidat / Odebrat specializace

en: Enter Specialization
cs: Vstup do specializace

en: Add/Remove Interest
cs: Přidat / Odebrat Zájem

en: Enter Interest
cs: zadejte zájem

en: Add Interest
cs: Přidat Zájem

en: Interest
cs: 5               ÚROK

en: No record added yet
cs: Zatím žádný záznam z přidané

en: Add/Remove Source
cs: Přidat / Odebrat zdroj

en: Enter Source
cs: Vstup do Zdroj

en: Add Source
cs: Přidat zdroj

en: Source List
cs: · Seznam dodavatelů

en: Add/Remove Levels
cs: Přidat / Odebrat Úrovně

en: Enter Level
cs: Vstup do úrovně

en: Add Level
cs: Přidat úroveň

en: Levels
cs: úroveň.

en: Activity
cs: Činnosti

en: Sets
cs: soupravy

en: Reps
cs: opakování

en: KG
cs: 10,9 kg)

en: Rest Time
cs: Čas odpočink

en: Kg
cs: 10,9 kg)

en: Your Workout
cs: tréninku

en: No Workout assigned for today.You can add data from below.
cs: Žádné cvičení určen pro today.You lze přidat data z níže.

en: Level
cs: Úroveň

en: Select Level
cs: Vybrat úroveň

en: Category List
cs: Seznam kategorií

en: Edit/Delete Measurement
cs: Upravit / Smazat Měření

en: Image
cs: Obrázek

en: Measurement
cs: {0} {/0} {1}Výměra{/1}

en: Result
cs: A výsledek?

en: No Data Found.
cs: Nenalezena žádná data.

en: Add/Remove Event Place
cs: Přidat / Odebrat srazu Místo

en: Enter Place Name
cs: Zadejte název místa

en: Add Place
cs: Přidat místo

en: Place Name
cs: místo Jméno

en: Group Members
cs: Členové skupiny

en: No Members Assigned Yet.
cs: Žádní členové účelově Přesto.

en: Add Payment
cs: Přidat platbu

en: Paid Amount
cs: zaplacená částka

en: Payment By
cs: platba By

en: Paypal
cs: paypal

en: Cash
cs: V hotovosti

en: Cheque
cs: Kontrola

en: Bank Transfer
cs: Bankovní převod

en: Invoice
cs: Faktura

en: Issue Date
cs: Datum vydání

en: Status
cs: Stav

en: Payment To
cs: Chcete-li platba

en: Bill To
cs: Bill

en: Membership Type
cs: Typ členství

en: Sign Up Fee
cs: Registrace poplatek

en: Membership Fee
cs: Členský poplatek

en: Total
cs: Celkem

en: Subtotal :
cs: Mezisoučet

en: Payment Made :
cs: Platba Made:

en: Due Amount  :
cs: Dlužná částka :

en: Payment History
cs: Historie plateb

en: Date
cs: Datum

en: Amount
cs: Množství

en: Method
cs: Metoda

en: Invoice Entries
cs: Faktura Příspěvky

en: Entry
cs: Vstup

en: Price
cs: Cena

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: Grand Total :
cs: Celkový součet :

en: Print
cs: Tisk

en: Notice Detail
cs: oznámení Detail

en: Notice Title
cs: oznámení Název

en: Notice Comment
cs: oznámení Comment

en: Notice For
cs: upozornění pro

en: Start Date
cs: Datum zahájení

en: End Date
cs: Datum ukončení

en: Assign Workout
cs: přiřazení cvičení

en: success! Record Saved Successfully.
cs: úspěch! Záznam úspěšně uloženy.

en: Error! Workout days data couldn't saved.Please try again.
cs: Chyba! Cvičení dny údaje nemohly saved.Please zkuste to znovu.

en: Error! Record couldn't saved.Please try again.
cs: Chyba! Záznam nemohl saved.Please zkuste to znovu.

en: View Workout
cs: Zobrazit cvičení

en: Error! Workout days daya couldn't saved.Please try again.
cs: Chyba! Cvičení dnů Daya nemohl saved.Please zkuste to znovu.

en: Success! Record Deleted Successfully.
cs: Úspěch! Záznam úspěšně smazána.

en: Success! Attendance Saved Successfully.
cs: Úspěch! Účast úspěšně uloženy.

en: Error! Please Select Member/Staff-Member.
cs: Chyba! Prosím, vyberte členské / zaměstnance-člena.

en: Add Workout
cs: Přidat trénink

en: Add Measurement
cs: Přidat Měření

en: Edit Measurement
cs: editovat měření

en: Test Email
cs: Test E-mail

en: Success! Group Added Successfully.
cs: Úspěch! Skupina úspěšně přidána.

en: Edit Group
cs: Upravit skupinu

en: Add Member
cs: Přidat člena

en: Edit Member
cs: editovat člen

en: Success! Member activated successfully.
cs: Úspěch! Členské úspěšně aktivován.

en: Success! Message Sent Successfully.
cs: Úspěch! Zpráva odeslána úspěšně.

en: Error! Message Couldn't be Sent, Please Try Again.
cs: Chyba! Zpráva nemohla být odeslána, zkuste to znovu.

en: Success! Message Deleted Successfully.
cs: Úspěch! Zpráva úspěšně smazána.

en: Success! Api Key Saved successfully.
cs: Úspěch! Api Key Úspěšně uloženo.

en: Success! Api Key Updated successfully.
cs: Úspěch! Api Klíč byl úspěšně aktualizován.

en: Success! Mail Synchronize Successfully Done.
cs: Úspěch! Mail Synchronizace úspěšně za námi.

en: Campaign Tests Not Sent!
cs: Testy kampaně nejsou odeslány!

en: Campaign Tests Sent!
cs: Testy kampaň odeslala!

en: Error! Record Not Saved.Please Try Again.
cs: Chyba! Záznam Ne Saved.Please zkuste to znovu.

en: Success! Record Successfully Updated.
cs: Úspěch! Záznam byl úspěšně aktualizován.

en: Error! Record Not Updated.Please Try Again.
cs: Chyba! Záznam Ne Updated.Please zkuste to znovu.

en: Success! Record Deleted Successfully Updated.
cs: Úspěch! Záznam Deleted úspěšně aktualizován.

en: Add Nutrition Schedule
cs: Přidat výživy plán

en: Success
cs: úspěch

en: Error! Nutrition data couldn't saved.Please try again.
cs: Chyba! Nutriční údaje nemohl saved.Please zkuste to znovu.

en: Error! Nutrition Schedule couldn't saved.Please try again.
cs: Chyba! Výživa plán nemohl saved.Please zkuste to znovu.

en: View Nutrition Schedule
cs: Pohled Výživa Plán

en: Error! New password and confirm password does not matched.Please try again.
cs: Chyba! Nové heslo a potvrzení hesla není matched.Please zkuste to znovu.

en: Success! Password Updated Successfully
cs: Úspěch! Heslo Aktualizovaný Úspěšně

en: Error! Current password is wrong.Please try again.
cs: Chyba! Aktuální heslo je wrong.Please zkuste to znovu.

en: Error! Email-id already exists.Please try again.
cs: Chyba! E-id již exists.Please zkuste to znovu.

en: Registration completed successfully. Please Check email
cs: Registrace byla úspěšně dokončena. Prosím zkontrolujte e-mail

en: Add Membership
cs: Přidat členství

en: Error! There was an error while saving,Please try again later.
cs: Chyba! Došlo k chybě při ukládání, Please try again later.

en: Edit Membership
cs: editovat Členství

en: Success! Activity Successfully Assigned.
cs: Úspěch! Aktivita úspěšně přiřazen.

en: Success! Activity Unassigned Successfully.
cs: Úspěch! Aktivita Unassigned Úspěšně.

en: Success! Payment Added Successfully.
cs: Úspěch! Platba úspěšně přidána.

en: Success! Payment Record Deleted Successfully.
cs: Úspěch! Platba Record úspěšně smazána.

en: Success! Payment Successfully Completed.
cs: Úspěch! Platba byla úspěšně dokončena.

en: Paypal Payment IPN save failed to DB.
cs: Paypal Platba IPN uložit nepodařilo DB.

en: Add Staff Member
cs: Přidat zaměstnanec

en: Edit Staff Member
cs: Editovat zaměstnanec

en: Sorry, Your account is expired.
cs: Je nám líto, Váš účet vypršela.

en: Error! Your account not activated yet!
cs: Chyba! Váš účet není aktivován ještě!

en: Invalid username or password, try again
cs: Neplatné uživatelské jméno nebo heslo, zkuste to znovu

en: Not Taken
cs: neberou

en: Members
cs: Členové

en: Staff Members
cs: Počet členů služebního

en: Administrator
cs: Správce

en: No data available in table
cs: k dispozici v tabulce žádné údaje

en: Showing _START_ to _END_ of _TOTAL_ entries
cs: Ukazující _START_ na _END_ přihlášek _TOTAL_

en: Showing 0 to 0 of 0 entries
cs: Ukazovat 0 až 0 z 0 záznamů

en: (filtered from _MAX_ total entries)
cs: (Filtrovaný z celkem záznamů _MAX_)

en: Show _MENU_ entries
cs: Zobrazit položky _MENU_

en: Loading...
cs: Nahrávání ...

en: Processing...
cs: Zpracovává se...

en: Search
cs: Hledat

en: No matching records found
cs: Nebyly nalezeny žádné odpovídající záznamy

en: First
cs: První

en: Last
cs: Poslední

en: Next
cs: Další

en: Previous
cs: Předchozí

en: activate to sort column ascending
cs: aktivovat třídit sloupce vzestupně

en: activate to sort column descending
cs: aktivovat třídit sloupce sestupně

en: Activity List
cs: Seznam činnost

en: Activity Name
cs: Jméno aktivita

en: Activity Category
cs: aktivita Kategorie

en: Activity Trainer
cs: Trenér činnost

en: Select Category
cs: Vyberte kategorii

en: Activity Title
cs: aktivita Název

en: Assign to Staff Member
cs: Přiřadit zaměstnanec

en: Select Staff Member
cs: Vyberte zaměstnanec

en: Select Membership
cs: Vybrat Členství

en: Save Activity
cs: Uložit Aktivita

en: Profile Setting
cs: profil Nastavení

en: Admin
cs: Administrátor

en: Personal Information
cs: Osobní informace

en: First Name
cs: Jméno

en: Last Name
cs: Příjmení

en: Email
cs: E-mail

en: Login Information
cs: přihlašovací údaje

en: Password
cs: Heslo

en: Display Image
cs: Zobrazit obrázek

en: Save Details
cs: Uložit Podrobnosti

en: Dashboard
cs: Nástenka

en: Group
cs: Skupina

en: Class & Nutrition Schedule
cs: Třída & Nutrition Plán

en: Class Schedule
cs: Třídní rozvrh

en: Nutrition Schedule
cs: výživa Plán

en: Member Management
cs: Členské Vedení

en: Accountant
cs: Účetní

en: Workout
cs: Cvičení

en: Daily Workout
cs: denní cvičení

en: Product
cs: Produkt

en: Store
cs: Obchod

en: Reservation
cs: Rezervace

en: Attendance
cs: Účast:

en: Payment
cs: Platba

en: Membership Payment
cs: členství platby

en: Income
cs: Přícho

en: Expenses
cs: Výdaje

en: Message
cs: Zpráva

en: Newsletter
cs: Newsletter (e-mail s novinkami)

en: Notice
cs: Upozornění

en: Report
cs: Zpráva

en: Email Settings
cs: Nastavení e-mailu

en: General Settings
cs: Hlavní nastavení

en: Access Right
cs: přístup Pravá

en: Class List
cs: Seznam třída

en: Class Name
cs: Jméno třída

en: Add
cs: Přidat

en: Select Assistant Staff Member
cs: Vyberte Assistant zaměstnanec

en: Location
cs: Lokace

en: Select Days
cs: Ve vybraných dnech

en: Sunday
cs: Neděle

en: Monday
cs: Pondělí

en: Tuesday
cs: Úterý

en: Wednesday
cs: Středa

en: Thursday
cs: Čtvrtek

en: Friday
cs: Pátek

en: Saturday
cs: Sobota

en: Start Time
cs: Čas od

en: End Time
cs: Čas ukončení

en: Add Time
cs: Přidat čas

en: Save Class
cs: Uložit Class

en: Class Schedules
cs: třídit plány

en: Staff Name
cs: Zaměstnanci Jméno

en: Starting Time
cs: Doba startování

en: Edit
cs: Upravit

en: Member
cs: Č

en: Membership
cs: Členství

en: Group List
cs: Seznam Group

en: Payment by month
cs: Platba měsíc

en: There is not enough data to generate report
cs: Není k dispozici dostatek údajů pro generování zprávy

en: Member Attendance Report
cs: Členské Účast Zpráva

en: No of Member
cs: No of Člen

en: Staff Attendance Report
cs: Personál Účast Zpráva

en: Number of Staff Members
cs: Počet členů služebního

en: Staff Attendance
cs: personál Účast

en: Weight Progress Report
cs: Hmotnost Zpráva o pokroku

en: Waist  Progress Report
cs: Pas Zpráva o pokroku

en: Thigh Progress Report
cs: Stehenní Zpráva o pokroku

en: Arms Progress Report
cs: Arms Zpráva o pokroku

en: Height Progress Report
cs: Výška Zpráva o pokroku

en: Chest Progress Report
cs: Hrudník Zpráva o pokroku

en: Fat Progress Report
cs: Fat Zpráva o pokroku

en: Version
cs: Verze

en: Member since
cs: Členem od

en: Profile
cs: Profil

en: Sign out
cs: Odhlásit

en: Settings
cs: Nastavení

en: System Settings
cs: Nastavení systému

en: Starting Year
cs: Spuštění Rok

en: Gym Address
cs: tělocvična Adresa

en: Office Phone Number
cs: Office telefonní číslo

en: Country
cs: Země

en: System Language
cs: systém Language

en: Set Language to RTL
cs: Nastavení jazyka k RTL

en: Enable
cs: Umožnit

en: Date Picker Language
cs: Nastavení jazyka k RTL

en: Date Formate
cs: Datum Formate

en: Calendar Language
cs: Kalendář Language

en: Cover Image
cs: Obrázek na obálce

en: Measurement Units
cs: Jednotky měření

en: Weight
cs: Hmotnost

en: Height
cs: Výška

en: Chest
cs: Truhla

en: Waist
cs: Pás

en: Thing
cs: Věc

en: Arms
cs: Ruce

en: Fat
cs: tlustí.

en: Member Privacy Setting
cs: Členské Privacy Nastavení

en: Member can view other member's details
cs: Člen může zobrazit podrobnosti jiný člen jeho

en: Staff Member can view own trainee member's details
cs: Personál Člen může zobrazit podrobnosti vlastní TRAINEE člena

en: Paypal Setting
cs: Nastavení paypal

en: Enable Sandbox
cs: povolit Sandbox

en: Paypal Email Id
cs: Paypal ID e-mailu

en: Select Currency
cs: Výběr měny

en: Membership Alert Message Setting
cs: Nastavení členství Alert Message

en: Enable Alert Mail
cs: Aktivovat Alert Mail

en: Reminder Before Days
cs: Připomenutí Před dny

en: Reminder Message
cs: Zpráva připomenutí

en: ShortCodes For Notification Mail Message
cs: Shortcodes pro oznámení e-mailové zprávy

en: Member Name
cs: Jméno člena

en: Membership Name
cs: členství Jméno

en: Membership Start Date
cs: Členství Datum zahájení

en: Membership End Date
cs: Datum ukončení členství

en: Message Setting
cs: Nastavení Message

en: Member can Message To other's
cs: Člen může zpráva s dalšími let

en: Header & Footer Text
cs: Text záhlaví a zápatí

en: Left Header Text
cs: Text Left Header

en: Footer Text
cs: footer Text

en: Save Settings
cs: Uložit nastavení

en: Access Right Settings
cs: Přístup Nastavení Pravá

en: Menu
cs: Nabídka

en: Assigned Workouts
cs: Přidělené cvičení

en: Workouts
cs: Tréninky

en: Fee Payment
cs: poplatek za platby

en: Expense
cs: Výdej

en: Account
cs: Účet

en: Subscription History
cs: Historie předplatného

en: Save
cs: Uložit

en: Accountant List
cs: Seznam účetní

en: Photo
cs: Fotografie

en: Accountant Name
cs: účetní Name

en: Accountant Email
cs: účetní Email

en: Middle Name
cs: Prostřední jméno

en: Gender
cs: Pohlaví

en: Male
cs: muž

en: Female
cs: žena

en: Date of birth
cs: Datum narození:

en: Contact Information
cs: Kontaktní informace:

en: City
cs: Město

en: Mobile Number
cs: Mobilní telefon: +27 (0) 83 282 4666

en: Phone
cs: Telefon

en: Save Accountant
cs: Uložit Accountant

en: Workout Logs
cs: Protokoly cvičení

en: Select Member
cs: Vybrat člen

en: Description
cs: Popis

en: End Date
cs: Datum ukončení

en: Select workout activity to add on selected days
cs: Vybrat cvičení aktivita přidat na vybrané dny

en: Step-1 Add Workout
cs: Krok 1 Přidat trénink

en: Step-2 Save Workout
cs: Krok 2 Save cvičení

en: Save Workout
cs: Uložit cvičení

en: Start From
cs: Začínat od

en: TO
cs: Komu

en: Day name
cs: svátek

en: No Record Found
cs: Záznam nenalezen

en: Member Goal
cs: Členské Goal

en: View Workouts
cs: Zobrazení Tréninky

en: Member Attendance
cs: Členské Účast

en: Take/View Attendance
cs: Vezměte / view Docházka

en: Save Attendance
cs: Uložit Účast

en: No record found.
cs: Záznam nenalezen.

en: Staff Attendance, Date
cs: Personál Docházka, datum

en: Workout Daily
cs: Denní trénink

en: Workout List
cs: Seznam cvičení

en: Result Measurement
cs: měření výsledek

en: Select Result Measurement
cs: Vybrat výsledek měření

en: Result Date
cs: výsledek Datum

en: Save Measurement
cs: Uložit měření

en: Select Date
cs: Vybrat datum

en: Select Record Date For Today Workout
cs: Vyberte Datum záznamu pro dnešní cvičení

en: Note
cs: Poznámka

en: Mobile
cs: Mobilní

en: View
cs: Náhled

en: View Measurement
cs: pohled měření

en: Email Setting
cs: Nastavení e-mailu

en: Host
cs: Hostitel

en: To
cs: Komu

en: Send Test Mail
cs: Odeslat zkušební e-mail

en: Group Name
cs: Skupinové jméno

en: Group Image
cs: Skupina Image

en: Total Group Members
cs: Členové skupiny Total

en: Members List
cs: Seznam členů

en: Member ID
cs: Členské ID

en: Address
cs: Adresa

en: state
cs: Stát

en: Zip code
cs: PSČ

en: Physical Information
cs: fyzická Informace

en: Centimeter
cs: Centimetr

en: Inches
cs: palců

en: Percentage
cs: Procentáž

en: More Information
cs: Více informací

en: Add Staff
cs: Přidat Staff

en: Interested Area
cs: zájem o oblast

en: Select Interest
cs: Vybrat Zájem

en: Add/Remove
cs: Přidat / Odebrat

en: Source
cs: Zdroj

en: Select Source
cs: Vyberte zdroj

en: Referred By
cs: položená

en: Inquiry Date
cs: poptávka Datum

en: Trial End Date
cs: Trial Datum ukončení

en: Member Type
cs: Typ členství

en: Prospect
cs: Prospekt

en: Alumni
cs: Absolventi

en: Add Class
cs: Přidat třídu

en: Membership Status
cs: členství Status

en: Continue
cs: Pokračovat

en: Expired
cs: Vypršela platnost

en: Dropped
cs: Upustil

en: Membership Valid From
cs: Členství platné od

en: First Payment Date
cs: První Datum platby

en: Save Member
cs: Uložit člen

en: Joining Date
cs: Datum připojení

en: Expire Date
cs: Datum spotřeby

en: Activate
cs: Aktivovat

en: Activated
cs: aktivované

en: View Attendance
cs: pohled Účast

en: Member List
cs: Seznam členů

en: Go
cs: Přejít

en: View Member
cs: pohled člen

en: Name
cs: Jméno

en: Mobile No
cs: mobilní Žádný

en: Date Of Birth
cs: Datum narození :

en: Moreinfo
cs: Více informací

en: MemberShip
cs: Členství

en: Expiry Date
cs: Datum vypršení platnosti

en: Interest Area
cs: Zájem Area

en: Groups
cs: skupin

en: Add Weight
cs: Přidejte Hmotnost

en: Add Waist
cs: Přidat pasu

en: Add Thigh
cs: Přidat Stehno

en: Add Arms
cs: Přidat Arms

en: Add Height
cs: Přidat Výška

en: Add Chest
cs: Přidat Chest

en: Add Fat
cs: Přidat tuku

en: Add Photo
cs: Přidat foto

en: Membership Title
cs: členství Název

en: Due Amount
cs: Dlužná částka

en: Payment Status
cs: Stav platby

en: Compose Message
cs: Napsat zprávu

en: Compose
cs: Skomponovat

en: Inbox
cs: Doručená pošta

en: Sent
cs: Odeslané

en: Message To
cs: zpráv Chcete-li

en: None
cs: Žádný

en: Subject
cs: Předmět

en: Message Comment
cs: zpráva Comment

en: Send Message
cs: Odeslat zprávu

en: Inbox Messages
cs: Zprávy Doručené

en: Message From
cs: zpráva od

en: Sent Messages
cs: odeslané zprávy

en: Setting
cs: Nastavení

en: MailChimp list
cs: seznam MailChimp

en: Select list
cs: Volba seznamu

en: Campaign list
cs: seznam kampaň

en: Select Campaign
cs: Vybrat kampaň

en: Send Capmaign
cs: poslat Capmaign

en: Campaign
cs: Kampaň

en: MailChimp API key
cs: MailChimp API klíč

en: Mailing list
cs: Poštovní seznam

en: Add Notice
cs: Přidat oznámení

en: Notice List
cs: oznámení Seznam

en: Notice Title
cs: oznámení Název

en: All
cs: Vše

en: Comment
cs: Komentář

en: Nutrition Schdule List
cs: Výživa Seznam Schdule

en: Select Nutrition to add on selected days
cs: Vyberte Nutrition přidat na vybrané dny

en: Break Fast
cs: Přestávka Fast

en: Mid-Morning Snacks
cs: Dopolední občerstvení

en: Lunch
cs: Oběd

en: Afternoon Snacks
cs: odpolední občerstvení

en: Dinner
cs: O večeři?

en: + Add Nutrition
cs: + Přidat Výživa

en: Step-2 Save
cs: KROK 2 Save

en: Time
cs: Čas

en: Nutrition Schedule List
cs: Výživa Seznam plánů

en: Member Photo
cs: Členské foto

en: View Nutrition
cs: pohled Nutrition

en: Add Product
cs: Přidat produkt

en: Products
cs: Produkty

en: Product List
cs: Seznam zboží

en: Product Name
cs: jméno výrobku

en: Product Price
cs: produkt Cena

en: Product Quantity
cs: Počet produkt

en: Account Settings
cs: Nastavení účtu

en: Current Password
cs: Současné heslo

en: New Password
cs: Nové heslo

en: Confirm Password
cs: Potvrďte heslo

en: Other Information
cs: Jiná informace

en: Add Reservation
cs: Přidat Rezervace

en: Schedule
cs: Harmonogram

en: Reservation List
cs: Seznam rezervace

en: Event Name
cs: Název události

en: Event Date
cs: Datum události

en: Event Place
cs: Místo konání

en: Select Event Places
cs: Vyberte Místa událostí

en: Add or Remove
cs: Přidat nebo odebrat

en: Place
cs: Místo

en: Sell Product
cs: Prodáváme zboží

en: Sell Records
cs: Prodáváme Records

en: Select Product
cs: Vyberte produkt

en: Quantity
cs: Množství

en: Gym Master - GYM Management Installation Wizard
cs: Gym Master - Průvodce instalací GYM Vedení

en: Database Setup
cs: Nastavení databáze

en: Database Name
cs: Název databáze

en: Database Username
cs: databáze Uživatel

en: Database Password
cs: databáze hesel

en: Fields are required.
cs: Pole jsou povinná.

en: System Setting
cs: Nastavení systému

en: System Name
cs: Name System

en: Login Details
cs: přihlašovací údaje

en: Finish
cs: Dokončit

en: Please Note :
cs: Upozornění:

en: 1. It may take couple of minutes to set-up database.
cs: 1. To může trvat několik minut, aby se set-up databáze.

en: 2. Do not refresh page after to you click on install button.
cs: 2. Nepoužívejte strana poté, co se na kliknutí na tlačítko nainstalovat obnovit stránky.

en: 3. You will be acknowledge with success message once after installation finishes.
cs: 3. Budete mít na vědomí s úspěchem zprávy ihned po dokončení instalace.

en: 4. Click on install to complete the installation.
cs: 4. Klepněte na instalaci k dokončení instalace.

en: Congratulation
cs: Blahopřání

en: Installation Completed Successfully
cs: Instalace byla úspěšně dokončena

en: Click
cs: Cvak!

en: here to redirect on 	login page.
cs: Zde přesměrovat na \ tlogin stránce.

en: Member Registration
cs: Členské Registrace

en: Select Joining Date
cs: Vyberte Spojovací Datum

en: Go Back
cs: Vrátit se

en: Membership List
cs: Seznam členů

en: Membership Category
cs: členství Kategorie

en: Membership Period
cs: členství Období

en: No. of Days
cs: Počet dní

en: Membership Limit
cs: členství Limit

en: Limited
cs: Omezený

en: Unlimited
cs: Neomezený

en: Membership Amount
cs: členství Částka

en: Installment Plan
cs: splátky

en: Select Instalment Plan
cs: Vyberte splátky plán

en: Add Installment Plan
cs: Přidat splátky

en: Signup Fee
cs: registrační poplatek

en: Membership Description
cs: členství Popis

en: Membership Image
cs: členství Image

en: Save Membership
cs: Uložit Členství

en: Instalment Amount
cs: Výše splátky

en: Instalment Period
cs: splátky Období

en: Add Instalment Plan
cs: Přidat splátky plán

en: Instalment Plan
cs: splátky Plan

en: SignUp Fee
cs: registrační poplatek

en: Activities
cs: Aktivity

en: View Activity
cs: pohled Aktivita

en: Select Activity
cs: Vybrat Aktivita

en: Add Expense
cs: Přidat Expense

en: Expense List
cs: Seznam Expense

en: Supplier Name
cs: Jméno dodavatele

en: Paid
cs: nezaplaceno

en: Part Paid
cs: část Placený

en: Unpaid
cs: nezaplaceno

en: Expense Entry
cs: Náklady Entry

en: Expense Amount
cs: náklad Částka

en: Expense Entry Label
cs: Náklady na vstup Label

en: Add Expense Entry
cs: Přidat Expense Entry

en: Create Expense Entry
cs: Vytvořit Expense Entry

en: Income List
cs: Seznam příjmy

en: income
cs: Příjem

en: Income label
cs: štítek příjem

en: Income Entry
cs: Vstup příjem

en: Income Amount
cs: Výše příjmů

en: Income Entry Label
cs: Vstup příjem Label

en: Add Income Entry
cs: Přidat záznam příjmu

en: Create Income Entry
cs: Vytvoření položky příjmů

en: Generate Payment Invoice
cs: Vygenerovat fakturu

en: Membership Payment List
cs: Členství Seznam platby

en: Total Amount
cs: Celková částka

en: Add Income
cs: Přidat příjem

en: Title
cs: Název

en: Pay
cs: Zaplatit

en: Discount :
cs: Sleva

en: Attendance Report
cs: Účast Zpráva

en: Reports
cs: Reporty

en: Membership Report
cs: členství Zpráva

en: Membership Status Report
cs: Členství Status Report

en: Payment Report
cs: platba Zpráva

en: Strat Date
cs: Strat Datum

en: There is not enough data to generate report.
cs: Není k dispozici dostatek údajů pro generování zprávy.

en: Membership report
cs: zpráva členství

en: Membership by status
cs: Členství podle stavu

en: Fee Payment Report By Month
cs: Poplatek Platba Zpráva podle měsíce

en: Staff List
cs: Seznam personál

en: Assign Role
cs: přiřazení role

en: Select Role
cs: Vybrat Role

en: Specialization
cs: Specializace

en: Save Staff
cs: Uložit Zaměstnanci

en: Staff Member Name
cs: Zaměstnanci Jméno člena

en: Role
cs: hlavní postavy

en: Staff Member Email
cs: Zaměstnanec Email

en: Logging you in
cs: Přihlášení vás

en: Login
cs: Přihlášení
